Hammaste laservalgendamine vs kodused meetodid: kumb on efektiivsem?

Hammaste laservalgendamine

Kes meist ei tahaks säravvalget naeratust? Paraku on loomuomane valge naeratus üsna harv nähtus ja oleneb mitmest tegurist. Hambavalgenduseks on mitmeid võimalusi, mida saab läbi viia nii kodustes tingimustes kui ka teenusena hambakliinikus. Kui efektiivsed on kodused meetodid võrreldes kliinikutes kasutatava hammaste laservalgendusega?

Hambavalgendus kodus: parim ennetamiseks ja tulemuse säilitamiseks

Toome välja kolm kõige populaarsemat koduse hambavalgenduse võimalust.

1. Lihtne hambapesu

On olemas grupp õnnelikke inimesi, kellele piisab tõesti vaid hammaste regulaarsest pesemisest ja hambaniidi kasutamisest, et hoida oma hambaid valgena. Hammaste tervis on üks olulisimaid faktoreid hammaste värvuse juures. Isegi paari hambapesukorra vahelejäämine annab suus elutsevatele bakteritele võimaluse kahjustada hamba kaitsekihti ja liikuda igemetesse. See võib hambad üsna kiirelt kollaseks muuta.

Saadaolevates valgendavates hambapastades kasutatakse valgendamiseks peroksiidi ja/või soodat (nagu ka laservalgendamises, aga palju väiksemas koguses). Nende kasutamisel võivad hambad pikema aja jooksul paari tooni võrra värvust muuta. Samas tasub olla ettevaatlik, kuna pikemaajaline kasutamine võib põhjustada hammaste erosiooni.

Kui oled läbinud hammaste laservalgenduse või saavutanud muude meetoditega soovitud tooni, on korralik suuhügieen esimene asi, mis tulemust pikka aega säilitab. Paraku aga (nagu paljud meist teavad) võivad mitmed soodumused ja elustiilivalikud hambavärvi palju rohkem mõjutada, kui lihtne hambapesu.

2. Aktiivsüsi

Vanasti teati, et söetükiga hambaid hõõrudes võib need valgemaks saada. Tänapäeval on selle jaoks saadaval aktiivsöega hambapastad ja preparaadid. Aktiivsüsi on poorne ja tõmbab endasse erinevaid kahjulikke aineid, mis hammast kahjustavad ja selle värvust muudavad.

Nagu ka valgendavad hambapastad, on aktiivsüsi parim lühiajaliseks kasutamiseks, kuna võib hambaid pikema aja jooksul liigselt kulutada. Oodata võib mõõdukat värvuse paranemist.

3. Soodapesu

Paljud valgendavad hambapastad sisaldavad toimeainena soodat. Samas on võimalik hambaid pesta või suud loputada ka kodus valmistatud soodaseguga. Sooda kõige otsesem mõju on hävitada suus pesitsevad bakterid ja need ka eemal hoida, mis omakorda mõjutab hammaste värvust.

Lihtsa soodasegu valgendav mõju pole tõestatud, küll aga on sellel positiivne mõju üldisele suutervisele. Uuringute järgi aitavad soodaga hambapastad valgendada hambaid kuni paari tooni võrra ja sobivad hästi ka värvuse säilitamiseks. Kõige efektiivsem on siiski hambakliinikus tehtud soodapesu.

Hammaste laservalgendamine garanteerib märgatava ja pikaaegse tulemuse

Hammaste laservalgendamine on hammaste puhastamine spetsiaalse peroksiidil, soodal või kaltsiumil põhineva vahendiga. Laser on tegelikult lamp, mis paigaldatakse hammaste kohale ning mis aitab vahendil kergemini hambaid puhastada. Üldjuhul on toonimuutus lausa mitmekordne.

Protseduuri käigus on vaja igemed isoleerida, kuna vahendis on valgendava komponendi sisaldus palju suurem kui kodus kättesaadavate võimalustega. Kuna protseduuri tehakse kord poolteist kuni kolme aasta jooksul, on hammaste erosiooni risk palju väiksem.

Seega, kasuta koduseid võimalusi, kui:

  • soovid ennetada hammaste värvimuutust;
  • soovid säilitada saavutatud värvust (nt pärast hammaste laservalgendust);
  • soovid pigem järkjärgulist ja vähemmärgatavat valgendamist.

NB! Pane tähele hammaste erosiooni riski.

Kasuta hammaste laservalgendamise teenust, kui:

  • soovid kohe märgatavat hammaste valgenemist;
  • soovid pikaajalisemat tulemust;
  • soovid turvalist ja efektiivset hambavalgendust.

Loe lisaks: Kuidas erineb hammaste soodapesu valgendamisest?

Jaga: