Hammaste pärlipesu tagab hea suugügieeni ja paneb naeratuse särama

Hammaste pärlipesu

Sinu hammaste ja suu tervis on väga oluline, sest sellest sõltub ka Sinu üleüldine heaolu ning tervislik seisund. Üheks viisiks, et oma suu tervis korras hoida, on teha regulaarselt hammaste pärlipesu ehk teisisõnu soodapesu. Mida protseduur endast kujutab ja miks see nii oluline on, ongi tänase blogipostituse teemaks. Loe edasi!

Mis on hammaste pärlipesu või soodapesu?

Kõigepealt selgitame, miks nimetatakse protseduuri nii pärlipesuks kui ka soodapesuks. Eelkõige on põhjus selles, et protseduuri tehakse õhksurvepoleerimisseadeldisega, kuhu pannakse sisse erinevad pulbrid. Hoolimata sellest on tegemist siiski ühe ja sama protseduuriga. Asi selles, et kõikidele inimestele ei sobi sama pulber, seega teeb hambaarst või suuhügienist individuaalse valiku enne protseduuri algust.

Pärlipesu ehk hammaste soodapesu on võrdlemisi uudne ja innovaatiline meetod, mis eemaldab survestatud vee- ja õhu segu ning soodapritsi abil hambakatu ja pigmendi, poleerib hambaid ning puhastab lisaks hammaste pinnale ka igemetaskud.

Tulemuseks on siledad ja loomulikult säravad hambad ning tervem suuõõs. Selline survepesu tagab ka parema hingeõhu, mis võib sotsiaalsetes situatsioonides ebamugavustunnet tekitada. Hammaste pärlipesu teostab, nagu ka eelpool mainitud, hambaarst või suuhügienist.

Tea aga seda, et hambakivi pärli- või soodapesu kahjuks ei eemalda. Hambakivi eemaldamiseks on tarvis kasutada spetsiaalset ultraheliaparaati, kuid seda saab teha sama visiidi ajal.

Pärlipesu või soodapesu – kellele ja milleks?

Kui Sa tunned oma hammaste pealispinnal keelega katsudes ebatasasusi või silmad peeglist vaadates seal pigmendilaike, siis tuleks kindlasti pöörduda suuhügienisti vastuvõtule.

rlipesu või soodapesu soovitame teha vähemalt paar korda aastas. See on lausa hädavajalik protseduur lisaks igapäevasele suuhügieenile. Personaalse hooldusprogrammi määrab suuhügienist esmase konsultatsiooni käigus.

Pärlipesu protseduur on võrdlemisi kiire ja valutu. See võtab tavaliselt aega kuni tund. Pärast protseduuri on Sinu hambad puhtamad, säravamad ja ehk isegi mõne tooni võrra valgemad. Viimane on väga individuaalne ning sõltub mitmetest asjaoludest (geenid, elustiil jms).

Millist kasu Sina pärlipesust või soodapesust saad?

  • Eemaldab kohvi, punase veini ja sigarettide põhjustatud pigmendiplekid.
  • Aitab tuvastada algstaadiumis kaariest.
  • Eemaldab efektiivselt hambakatu, mis ennetab hambakivi tekkimist.
  • Eemaldab halvad bakterid raskesti ligipääsetavatest suuõõnsustest.
  • Puhastab breketite ümbert nii, et neid ei pea esmalt eemaldama.

Kuidas protseduur toimib?

hammaste pärlipesu või soodapesu apparaatPärlipesu või soodapesu käigus eemaldavad üleilmselt hinnatud AIRFLOW® tehnoloogia abil spetsiaalsed pärlid hammaste pinnalt sinna söömise ja joomise (punane vein, tume šokolaad, must tee, kohv jms) käigus tekkinud tumeda pigmendi. Protseduur ei kahjusta hambapinda ega igemeid.

NB! Soodapesu on hea ja lihtne viis hambakivi ennetamiseks, sest just liigsest hambakivist võib ajapikku areneda välja tõsine igemehaigus parodontiit. Loe kindlasti parodontiidi kohta, tegemist on tõsise probleemiga, mida kiputakse sageli alahindama. Meie parodontoloog Tatjana Kašunina kirjutas samal teemal mõned kuud tagasi ka ajalehes Postimees.

Kui Sa soovid, et Sinu suu tervis oleks korras, siis võta meiega ühendust ja tule pärlipesu konsultatsioonile!

Jaga: