Kuidas erineb hammaste soodapesu valgendamisest?

hammaste soodapesu

Hammaste soodapesu ja pärlipesu on võimalused hammaste välimuse ja tervise parandamiseks. Hammaste välimuse korrigeerimiseks on võimalik kasutada ka valgendamist. Mis on nende meetodite erinevused?

Mida tähendab valgendamine?

Eestikeelne sõna „valgendama” tähendab nii valgemaks muutmist kui valgendi kasutamist. Valgendid ehk pleegitid on keemilised ained, mida kasutatakse näiteks juuste värvimisel ja hammaste valgendamisel. Geel, mida kantakse protseduuri ajal hammastele, sisaldab pleegitit, mille tõttu on tarvilik igemete isoleerimine protseduuri ajaks.

Hammaste soodapesus kasutatakse hammaste puhastamiseks surve all väljuvat segu õhust, veest ja spetsiaalsest soodaühendist. Teine võimalus on sooda asemel kasutada pärlipesu, mille toimeaine põhineb kaltsiumil. Sooda ja pärlite erinevus on põhiliselt patsiendi mugavuses, viimase puhul on survepesu leebem nii maitse kui tunnetuse poolest.

Protseduuri teeb hügienist või hambaarst. Et kasutatav pulber riietele ei satuks, kaetakse riided protseduuri ajaks kinni. Võib öelda, et tehniliselt on tegemist hammaste poleerimisega ja igemetaskute puhastamisega. Sooda või pärlid aitavad omakorda kergemini lagundada kattu ja hambakivi.

Hammaste soodapesu vs valgendamine

Kui soovid saada tervemat ja valgemat naeratust, siis kumb neist valida?

Hammaste soodapesu või pärlipesu

  • võivad muuta hambad tooni võrra valgemaks,
  • puhastavad hambad ja igemetaskud katust ja kivist,
  • võib teha 1–2 korda aastas.

Hammaste valgendamine

  • valgendab hambaid märgatavalt,
  • annab tulemuse 1–3 aastaks,
  • nõuab terveid hambaid ja igemeid.

Enamasti kasutatakse mõlemaid meetodeid koos: patsient läbib esmalt põhjaliku hammaste soodapesu, mis valmistab hambad ette valgendamiseks. Kui aga on soov lihtsalt hambaid põhjalikult puhastada, võib kasutada ainult esimest meetodit.

Mida oodata pärast pesu?

Pärast hammaste soodapesu tuleks paar tundi vältida söömist. Igemete veritsemine selle aja jooksul on tavapärane. Igemete tundlikkus võib kesta paar päeva. Sooda- ja pärlipesu mõju kestab pool aastat kuni aasta, nii hammaste värvi kui ka tervise suhtes. Hea hamba- ja suuhügieen aitab pikendada protseduuri mõju.

Loe lisaks: „Hammaste valgendamine toob valge naeratuse aastateks”

Jaga: