Dr Ištvan Lakatoš

Hambaarst Ištvan Lakatoš

Hambaarst dr Ištvan Lakatoš

„Oluline on usaldus ja patsiendiga „ühel lainel“ olemine!“

Dr Lakatoš on juba mitmendat põlve arst. „Minu isa on arst ja minagi teadsin juba lapsepõlves, et tahan samuti arstiks saada,“ ütleb ta.

Kõige tähtsam on kontakt – iga patsient on erinev

Dr Lakatoš tunneb rahulolu hästi tehtud tööst ja talle meeldib patsiendi emotsionaalne reaktsioon sellele. „Minu jaoks on kõige olulisem vastastikune usaldus ja suhe patsiendiga. Ükski juhtum pole sarnane. Iga patsient on omamoodi erinev, isegi kui tema ravijuhtum on standardne,“ kirjeldab hambaarst. Tema sõnul on kõige tähtsam inimesega kontakti saamine ja vastastikune mõistmine, mida täpselt raviprotseduuril tehakse. On oluline olla “ühel lainel” ja samuti näha inimese huvi ning motivatsiooni planeeritud tulemuse saavutamisel.

Detailsus viib sihile

Ennast kuidagi ainulaadseks dr Lakatoš ei pea, vaid arvab, et tema töö räägib iseenda eest. „Mul on palju iidoleid, kellele üles vaadata. Minu unikaalsus seisneb ambitsioonides mitte kuulsaks saada ja poodiumil seista (kuigi see pole ka halb, see on hoopis teine maailm), vaid püüelda 97 protsendi õnnestnud ravijuhtumite poole. Dr Istvan Urban (üks minu iidolitest) ütleb, et tüsistustega ravijuhtumeid on tal 3%. Need on tulemused, mille poole tahan minagi püüelda,“ kirjeldab dr Lakatoš. Ta on kindel, et head hambaarsti kirjeldab üksikasjalikkus ehk võime näha kõike detailselt. “Devil is in the details.”

Mitu värvikat hobi

Umbes neli aastat tagasi oli Ištvani kogu elu seotud salsa ja hambaraviga. „Tegelesin salsaga 10–12 aastat, võib-olla isegi 15,“ kõneleb ta. Lisaks paeluvad arsti võitluskunstid: jiu-jitsu, karate, millega kavatseb samuti edasi tegeleda. „Armastan väga fotograafiat – viimase aasta jooksul on sellest saanud minu uus hobi.“

Haridus

2007–2012 Tartu Ülikool hambaarstiteaduse eriala
2006–2007 Tartu Ülikool, Bioloogia-geograafiateaduskond, Geenitehnoloogia
2003–2006 Lasnamäe Üldgümnaasium
2000–2003 Tallinna 21. Kool
1994–2000 Jõgeva Ühisgümnaasium

Koolitus

2013 – Parodondi patoloogiaga patsiendi interdistsiplinaarne ravi
2012 – Quintessence Baltic Conference 2012
2012 – Bone Ridge Augmentation and Tissue Care Concepts
2011, 2012 – Eesti Hambaarstide Päevad

Töökogemus

2019-… – hambaarst, kliinik Periodent Group, Tallinn, Eesti
2013-… – hambaarst, Kesklinna Hambakliinik (Pärnu)
2012- … – hambaarst, Lasnamäe Hambakliinik
2012 – assistent, Viru hambakliinik
2008-2010 – assistent, I.K. Dental Stiil OÜ

Keeleoskus

Eesti, vene, inglise, ungari, saksa, soome

Kas soovid registreeruda dr Lakatoši vastuvõtule?