Põletikulised hambad? Pöördu juureravi spetsialisti poole

Põletikulised hambad? Pöördu juureravi spetsialisti poole

Kuni hambad suus, ei osata neid vääriliselt hinnata, ütleb India vanasõna. Kahjuks kirjeldab see üsna hästi hammaste tervisesse, ja üldse tervisesse suhtumist nii meil kui mujal. Kiputakse ju ikka tulekahjusid kustutatama, kui häda juba liiga suur. Hammaste tervisele tuleks aga aegsasti tähelepanu pöörata, sest juureravi (olukord suus peab sel juhul juba üsna halb olema) on üsna keeruline ja aeganõudev protseduur.

Juureravi teeb nakatunud kanali korda

Juurepõletik ei ole alati katkiste hammaste probleem. Nagu öeldakse, siis juhtub ka paremates perekondades, ning põletik võib tabada ka muidu terveid hambaid. Näiteks võivad tekitajaks olla traumast tulenevad hambamõrad või murdumine, korduv hambaravi ning ka sügav kaaries.

Juureravi ehk endodontia tegeleb hamba sisemuse (tekkinud põletiku) raviga, mille eesmärk on infitseerunud ehk nakatunud juurekanalisüsteemi puhastamine, desinfitseerimine ja juurekanalite tihedalt täitmine, et vältida põletiku kordumist. Juureravi spetsialist ehk endodont on hambaravi valdkonna spetsialist, kes tegeleb nii juureravi kui kõige muuga, mis hõlmab hamba sisemust.

Kui Sul on tekkinud põletik ning arsti hinnangul on selle ravimiseks vajalik juurekanalite ravi, siis arvesta sellega, et põletiku taandumine peale protseduuri võtab aega. Arvesta ka sellega, et ravi tulemust tuleb kindlasti pärast ühe aasta möödumist kontrollida. Nõnda on võimalik ravi õnnestumist hinnata.

NB! Juureravi käigus või kohe peale juureravi võib hammas hakata valutama. Muretsema ei pea, sest tegemist on hamba normaalse reaktsiooniga.

Kuidas aru saada, et Sa vajad juureravi?

Signaaliks võib olla näiteks hamba või igeme pikaaegne tundlikkus, hamba värvi muutus, turse või mäda. Kindlasti aitab kaasa, kui käid suuhügienisti või hambaarsti juures regulaarses kontrollis. See aitab ennetada juurepõletikku või tekkinud probleemile võimalikult varakult jälile saada. Ja seda isegi siis, kui patsient tavapäraseid sümptomeid ise ei märka.

Endodontia raviplaan koosneb kolmest etapist:

1) Juurekanalite puhastamine ja desinfitseerimine. Protseduur viiakse läbi spetsiaalsete instrumentidega. Kuna hambas võib olla mitu põletikulist kanalit, siis on kanalite puhastamine aeganõudev ja keeruline.

2) Juurekanalite tihedalt täitmine vastava materjaliga.

3) Hamba taastamine täidise või krooniga. Krooniga taastamine on tehtav vaid ühe külastusega, sest kroonid valmivad meie kliinikus kohapeal spetsiaalses masinas. Kuidas see toimib? Suusisese kaameraga tehakse esmalt hambast digitaalne jäljend, seejärel valmistatakse hambast spetsiaalses arvutiprogrammis 3D-rekonstruktsioon, mille abil valmib ajutine või lõplik kroon. Valikus on Cereci hambakroonid, panused, laminaadid või sillad.

Kui Sul on mure oma hammaste tervise pärast või vajad juureravi, siis võta meiega ühendust!

Sildit:
Jaga: