fbpx

Hambaimplantaadid

Hambaimplantaadid

Hambaimplantaadid on väga tõhus ja püsiv lahendus ühe või mitme kaotatud hamba või lausa kõigi hammaste asendamiseks.

See loob suurepärase võimaluse hammaste funktsionaalsuse ja esteetika taastamiseks.

Märtsi lõpuni on hambaimplantaadi komplekshind 1599€, mis sisaldab:

  • Titaanist hambaimplantaat (kunstjuur)
  • Tsirkooniumkroon (mis on hüpoallergeenne, ülitugev ja väga loomuliku välimusega)
  • Implanteerimise protseduur (sh tuimastused, röntgenpildid)
  • Vajadusel igeme siirdamine

Erihinnaga protseduuri teostab dr Brit Helen Riisenberg.
Esmase konsultatsiooni hind on 50€ (ei sisaldu komplekshinnas).

Mis on hambaimplantaat?

Hambaimplantaat on enamasti titaanist kruvikujuline hamba tehisjuur, mis paigaldatakse lõualuusse kaotatud või eemaldatud hamba kohale. Implantaatide valmistamisel kasutatav titaan on organismiga hästi ühilduv ja üldjuhul allergilisi reaktsioone ei teki. Mõne aja möödudes moodustab titaan luukoega ühe terviku.

Implantaadi külge kinnitub pealisehitust kandev osa ehk abutment, mille külge omakorda kinnitub hambakroon või proteeside kinnituselemendid.

Periodent hambakliinikus kasutame kõige usaldusväärsemaid ja aja jooksul tõestatud implantaate, mis on valmistatud patenteeritud tsirkooniumi ja titaani sulamist. Need implantaadid ise stimuleerivad paranemisprotsessi, parandavad luukoe verevarustust, soodustavad luu moodustumist ja vähendavad põletiku riski.

Hambaimplantaat krooniga
Hambaimplantaat krooniga

Hambaimplantaadi eelised

  • Edukalt paigaldatud hambaimplantaat ei erine välimuse poolest oma hambast. Ka tunnetuslikult on see peaaegu nagu oma hammas.
  • Implantaat ei sega kuidagi sinu igapäevaseid tegevusi: söömist, hammustamist, suhtlemist ega ka naeratamist.
  • Hea suuhügieeni korral on implantaat väga kaua kestev lahendus.
  • Hambaimplantaat ei vaja erihooldust – hooldus peaks toimuma samamoodi nagu oma hammaste eest hoolitsemine (hambaharjaga puhastamine, hambaniidi või hambavaheharjakeste kasutamine).
  • Implantaatidele kinnitatud hambaproteeside puhul jäävad kõrvalasuvad terved hambad kahjustamata.
  • Mitme hamba asendamiseks on implantaatidele kinnitatud sildprotees sama mugav kui oma hambad.

Milliseid hambaproteese võib kinnitada hambaimplantaadile?

Hambakroon

Зубной имплантат

Ühe või kahe puuduva hamba asendamiseks paigaldatakse üks või kaks eraldiseisvat implantaati ja neile kinnitatakse eraldiseisvad hambakroonid.

Edukalt paigaldatud hambaimplantaat ja sellele kinnitatud kroon on välimuse ja tunnetuse poolest oma hambast eristamatu. See on parim lahendus eraldiseisva hamba asendamiseks.

Sildprotees

hambaimplantaadid ja sildprotees

Kui on puudu mitu järjestikust hamba, siis nende asendamiseks võib implantaatidele kinnitada sildprotees. Kuna protees kinnitub vaid implantaatidele, siis oma hambaid proteesi toestuseks ei kasutata ning need jäävad kahjustamata.

 Tsirkooniumdioksiidist valmistatud sildprotees võib olla isegi kuni viie hambakrooni pikkune.

Totaalprotees

hambaprotees mis kinnitub implantaatidele 1

Totaalprotees on nädustatud siis kui kõik hambad hambakaares on puudu. Totaalproteesi toetatakse kas neljale (ALL-ON-4), kuuele (ALL-ON-6) või kaheksale implantaadile (ALL-ON-8).
Totaalprotees võib olla implantaatidele püsivalt kinnitatud (suust mitte-eemaldatav protees) või lukkudega kinnitatud (osa proteesist on suust eemaldatav).

Tee esimene samm - tule implantatsiooni konsultatsioonile!

Enne proteesimisega alustamist on vajalik konsultatsioon proteesispetsialisti juures.

Mida konsultatsioon annab?

  • Hambaarst kontrollib patsiendi suu seisukorda ning lisab hammaste, igemete ja suuõõne olukorra kohta käiva info ravikaardile.
  • Järgnevalt selgitab arst, millised võimalused hambaproteesimiseks on ning lähtuvalt patsiendi soovidest, vajadustest ja finantsvõimalustest otsustatakse koos, millist ravi kasutada.
  • Konsultatsiooni tulemusena koostab hambaarst konkreetse raviplaani, kus on fikseeritud ka ravi maksumus.

Hammaste implanteerimise eelne konsultatsioon võtab aega ca 30 kuni 60 minutit.

Konsultatsioon maksab 50 eurot. Kuna hambakliinik Periodent on Tervisekassa lepinguline partner, võib konsultatsiooni maksumus kindlustatutele olla osaliselt kaetud Tervisekassa poolt.

Registreeru konsultatsioonile

    Hambaimplantaadi paigaldamine

    Hambaimplantaadi paigaldamine on patsiendi jaoks suhteliselt kerge protseduur ega kahjusta tervist ning toimub tavaliselt kohaliku tuimastusega. Hambaimplantaadi paigaldamise operatsioon ei nõua palju aega (reeglina võtab see sama palju aega kui tavapärased protseduurid hambaarsti juures) ning üldjuhul saab patsient tööle naasta juba järgmisel päeval.

    Kahest etapist koosnev implantaadi paigaldamine näeb välja nii:

    I etapp – tehisjuure ehk hambaimplantaadi paigaldamine:

    1. Puuduva hamba kohas avatakse ige.
    2. Lõualuusse tehakse roteeriva instrumendiga kindlaksmääratud pikkuse ja läbimõõduga õõnsus.
    3. Õõnsusesse keeratakse implantaadi keha.
    4. Ige õmmeldakse kinni.
    5. Õmblusniidid eemaldatakse siis, kui haav on paranenud (10–14 päeva pärast).
    6. Paranemisaeg, millal toimub implantaadi luustumine ja igemekoe paranemine, on tavaliselt ülalõua puhul 3–4 kuud ja alalõua puhul 2–3 kuud.

    II etapp – implantaadi koormamine alalise hambaproteesiga:

    1. Pärast paranemist avatakse ige ja asetatakse igemeformeerija. (NB! Sõltuvalt juhtumist võib igemeformeerija ja ajutise krooni paigaldada esimeses etapis ehk kohe pärast tehisjuure paigaldamist).
    2. Pärast igeme paranemist paigaldatakse implantaadile lõplik implantaadikroon või muu protees.

    Lühidalt öeldes sisestab hambaarst kaheetapilise implanteerimise puhul esmalt kunstjuure sinna, kus asus varem oma hambajuur. Mõned kuud hiljem paigaldab arst implantaadile juba alalise hambakrooni või proteesi.

    Sõltuvalt konkreetsest olukorrast kasutatakse mõnikord (nt esihammaste puhul) kohest implantaadi koormamist, st pannakse ajutine kroon kohe pärast implantaadi luusse paigaldamist.

    Keerulisemad juhtumid hammaste implanteerimisel

    Taandunud luu implantaadi kohal

    Kui hamba kaotus toimus juba ammu, siis on enamasti selles kohas luu taandunud. See tähendab, et luud ei ole hambaimplantaadi paigaldamiseks piisavalt. Sel juhul peab enne implantatsiooni luud kasvatama (augmentatsioon). Selleks siirdatakse kehaomane luu või kasutatakse luu asendusmaterjali. Pärast protseduuri võib olla vajalik antibiootiline ravi. Luu kasvatamine võtab tavaliselt 6 kuni 8 kuud.

    Ebapiisav igemekoe maht implantaadi ümber

    Ige võib taanduda näiteks pikaajalise parodontiidi, trauma või muude põhjuste tõttu. Kui igemekudet hambaimplantaadi ümber ei ole piisavalt, siis tehakse olemasolevate kahjustuste parandamiseks igemekoe siirdamise protseduur. Igeme siirdamiseks kasutatakse patsiendi enda igemekudet doonorpiirkonnast. Peale protseduuri võib tekkida vajadus võtta valuvaigisteid või antibiootikume, et aidata haava paranemist ja ennetada infektsiooni.

    Tugi peale implantatsiooni

    Teadusuuringute andmetel on implantaatide edukus 97-98%. Meie meeskond on alati olemas, et toetada meie patsiente pärast hammaste implanteerimist. Anname selged suunised vajalike ravimite kohta, mida tuleb võtta pärast protseduuri, nagu näiteks antibiootikumid ja valuvaigistid. Samuti selgitame põhjalikult hügieenirežiimi, mida tuleb kodus järgida.

    Lisaks arutame koos võimalikke komplikatsioone, eriti juhul, kui implanteerimiseks oli vajalik igemeplastika või luu kasvatamine. Sellised komplikatsioonid võivad hõlmata õmbluste lahtitulekut, tugevat valu, paistetust, hematoomide teket. Sellisel juhul annab meie meeskond patsiendile nõu, kuidas nendele reageerida ja vajadusel edasisi samme astuda.

    Vajadusel konsulteerime telefoni teel või kutsume kliinikusse erakorralisele vastuvõtule.

    Meie eesmärk on tagada, et meie patsiendid tunneksid end mugavalt ja teaksid täpselt, mida oodata pärast hambaimplantaadi paigaldamist ning kuidas tagada edukas paranemisprotsess.

    Tipptehnoloogia kasutamine implantatsioonis

    Nagu juba mainitud, puuduva hamba asendamiseks on vaja hambaimplantaadile (mis täidab hambajuure rolli) kinnitada hambaprotees.

    Hambaproteeside valmistamiseks kasutame Periodent Hambakliinikus kaasaegset CAD/CAM (Computer Aided Design/Computer Aided Manufacturing) tehnoloogiat. Tänu sellele saab patsient hambaproteesi, mis on ülitäpne ja suhu ideaalselt sobiv.

    CAD/CAM tehnoloogiaga luuakse digitaalsed hambajäljendid, mis saadakse spetsiaalse kaameraga suusisese skaneerimise teel. Selline meetod on patsientidele palju mugavam kui traditsiooniline hambajäljendi võtmine.

    Iga juhtumi puhul valime individuaalselt sobivaima lähenemisviisi hambaproteeside valmistamiseks kasutades hambalabori erilahendusi. Koostöös hambatehnikuga valmib kõige sobivaim lahendus iga konkreetse juhtumi jaoks.

    Millal hambaimplantaadid on vastunäidustatud?

    • Implantaatide paigaldamine on madala riskiga protseduur ning sobib igas vanuses patsientidele, kuid ka sellel protseduuril on mõned vastunäidustused.
    • Ettevaatlik tuleb olla neil inimestel, kellel on neerukahjustus, soodumus veritsusele või nõrk immuunsüsteem. Ka südame-veresoonkonna või reumaatiliste haiguste puhul on rangelt soovituslik pidada nõu arstiga võimalike riskide kohta. Ravimatu või halvasti ravitud suhkruhaigus viib samuti riskigruppi.
    • Implantatsiooni ebaõnnestumise riski suurendab oluliselt patsiendi suitsetamine, sest nikotiini tarvitamine võib soodustada põletiku tekkimist ning pärssida implantaadi ja luu kokkukasvamist. Soovitame tungivalt loobuda suitsetamisest enne implantatsiooni.
    • Enne protseduuri planeerimist tuleb informeerida hambaarsti oma tervise üldseisundist ja tarbitavatest ravimitest (nt eriti vere hüübimist mõjutavate või luu ainevahetust mõjutavate ravimite kasutamine).
    • Enne implantatsiooni peab olema välja ravitud igemepõletik, parodontiit ja kaaries (nende haiguste olemasolul).

    Mida räägivad meie patsiendid?

    Periodenti kliinikus tehti mulle väga mahukas ja suurepärane töö. Sain lahti aastaid kestnud ebamugavustundest, mis oli tingitud minu alalõualuus olevatest hammastest. Seal olid viltused üksikud hambad ja vanad implantaadid, mis häirisid mind.
    Nüüd on kõik hästi! Ravi toimus etapiviisiliselt. Esimest korda elus ei kartnud ma hambaarsti! Kliiniku atmosfäär ja töötajate suhtumine on muljetavaldav. Doktor Tatjana Kashunina on super! Soovitan kõigil olla Periodent hambakliiniku patsiendid.

    Victor Mihno

    Mulle tehti Periodent kliinikus implantatsioon. Kõik sujus ideaalselt! Tatjana Kashunina on parim arst! Kartsin väga protseduuri, aga kõik läks nii ideaalselt, nii lihtsalt, nii valutult! Võib öelda, et minuga juhtus ime 🙂 Suur aitäh!

    Aleksandr Birobajev

    Meie spetsialistid

    Parodontoloog

    Dr Tatjana Kašunina

    Hambaarst Brit Helen Riisenberg

    Dr Brit Helen Riisenberg

    Implantaadi hind

    • Diagnostika, hambaarsti hinnang implanteerimise võimalikkuse kohta, ravi prognoos
    • Röntgenülesvõtted, sh 3D-röntgen kliinikusiseseks kasutamiseks
    • Implantaadi lõikuse I etapp, ilma igemeformeerijata
    • Implantaadi lõikuse II etapp, igemeformeerija asetamine, vajadusel igeme siirdamine
    • Digitaalne või analoogjäljend implantaadilt
    • Kruvitav tsirkooniumkroon implantaadile
    • Implantaadi lõikuse I etapp, ilma igemeformeerijata
    • Implantaadi lõikuse II etapp, igemeformeerija asetamine, vajadusel igeme siirdamine
    • Digitaalne või analoogjäljend implantaadilt
    • Kruvitav tsirkooniumkroon implantaadile
    • Põskkoopa põhja tõstmine 750-1100€
    • Luu kasvatamine 1250-1850€

    Sul on veel küsimusi?

    Olenevalt tühimiku asukohast võivad patsienti pärast hamba kaotust oodata mitu probleemi, nt ebamugavus söömisel või muutused kõnemaneeris ja suu liikumises. Mõned patsiendid lepivad sellega ja lükkavad kaotatud hamba asendamise tulevikku.

    Hambaarstid soovitavad paigaldada hambaimplantaadi suhteliselt kohe pärast hamba kaotust. Kui seda ei tehta, siis võivad ajapikku ilmneda probleemid, sh ka pöördumatud protsessid, mille parandamine vajab juba ulatuslikumat ravi.

    • Hammaste liikumine

      • Kõik hambad otsivad kontakti. See tähendab, et ühe või mitme hamba puudumine põhjustab enamasti kõrvalhammaste nihkumise tühja ruumi suunas. See tähendab, et mõne aja möödudes ei ole puuduva hamba kohal enam piisavalt ruumi, et paigaldada hambaprotees (implantaat või muu protees).
      • Hammas, millel puudub vastashammas (ülemises või alumises reas), hakkab liikuma vastas asuva hambarea tühja koha poole.
      • Hammaste liikumisel võivad igemete kõrgus ja kontuurid muutuda ebaühtlaseks, mis põhjustab teatud kohtades katu kogunemise ja soodustab hambakivi teket. See omakorda loob head tingimused parodontiidi ja kaariese tekkeks.
      • Lisaks muudab hammaste nihkumine hambumust ja naeratuse üldist esteetikat.
    • Lõualuu taandumine

      • Kui lõualuu on taandunud, siis implantatsioon on komplitseeritud, sest tekib vajadus luu kasvatamiseks.

    Suurem osa implantaatidest püsib edukalt palju aastaid. Hiljutised uuringud on näidanud, et 90% implantaatidest, mis paigaldati 10-15 aastat tagasi, täidavad oma eesmärki tänaseni.
    Implantaatide eluiga sõltub väga palju ka sellest, kui hästi neid puhastatakse ja hooldatakse. Tavaliselt soovitatakse hambaarsti kontrolli vähemalt kord aastas, mille käigus teeb arst või suuhügienist vajadusel professionaalse puhastuse.

    Keskmiselt kestavad hambakroonid 10 kuni 15 aastat. Krooni eluiga sõltub sellest, kui suure kulumisega kroon kokku puutub, ning sellest, kui hästi järgid häid suuhügieeni tavasid. Lisaks sõltub krooni eluiga sinu isiklikest suuga seotud harjumustest – hammaste krigistamine, küünte närimine, hammaste kasutamine pakendi avamiseks jt.

    Inimese oma naturaalseid hambaid ümbritseb periodontaalne kude, mis seob hambajuured luuga. See sidekude võimaldab närimise või hammustamise ajal tunda hambal survet. Implantaadid ei ole sidekoega ümbritsetud (tehisjuur on oma luuga kokkukasvanud) ja seetõttu võib inimene tunda survet implantaadile hoopis teistmoodi, kuid see ei tekita ebamugavustunnet ja sellega harjub kiiresti ära.

    Konsultatsioonile registreerimine

    Pärast vormi täitmist võetakse sinuga ühendust, et konsultatsiooni ajas kokku leppida.