fbpx

Hambaarstid

 • Parodontoloog

  Dr Tatjana Kašunina

  Parodontoloog

  Igemeravi, igemekirurgia, implantoloogia, suukirurgia, proteesimine.

  Loe lisaks

  Dr Tatjana Kašunina
  Parodontoloog Tatjana Kašunina, igemearst

  Parodontoloog ja hambaarst Tatjana Kašunina

  “Parodontoloogia on minu kirg”

  2020. aastal täitus dr Tatjana Kašuninal kümme aastat hambaravivaldkonnas töötamist. Esimesed töökogemused hambaraviassistendina sai dr Kašunina USA-s 2008. aastal Ohio osariigis asuvas erakliinikus Dental Care Village. Ta omandas hambaarsti kraadi Tartu Ülikoolis 2010. aastal ja hambaravi eriarsti kraadi parodontoloogina 2013. aastal.

  Rahvusvahelised kogemused on algusest peale olnud osa dr Kašunina karjäärist. Üks säravamaid saavutusi pärineb tudengipõlve lõpust, kui ta saavutas teise koha mainekal Ceram X Case hambarekonstruktsiooni võistlusel 2010. aastal.

  Dr Tatjana Kašunina on oma igapäevases töös pühendunud parodontiidi ennetusele ja ravile. Tatjana seisab nii Eesti inimeste igemetervise kui ka hambavaldkonna professionaalide teadmiste ja oskuste eest.

  Tatjana suhtub oma töösse alati suure kire ja vastutusega, mis tähendab, et iga patsiendi probleemile leitakse kõige efektiivsem lahendus.

  Tänaseni on dr Kašunina liikmeks Eesti Hambaarstide Liidu kõrval ka Briti Parodontoloogia Seltsis ja Itaalia iPerio grupis.

  Dr Tatjana Kašunina artikkel Postimehes: “Parodontoloog: veritsevate igemete tegelik tõsidus ei jõua inimestele kohale“.

  Tule parodontoloogi konsultatsioonile

 • Hambaarst Brit Helen Riisenberg

  Dr Brit Helen Riisenberg

  Parodontoloog

  Igemeravi, igemekirurgia

  Loe lisaks

  Dr Brit Helen Riisenberg
  hambaarst Brit Helen Riisenberg

  Parodontoloog Brit Helen Riisenberg

  “Tahtsin alati teha midagi rasket, kuid inimestele kasulikku”

  Dr Brit Helen Riisenberg sai hambaarstikraadi 2017. aastal Tartu Ülikoolis, hambaarstiteaduse instituudis ning on läbinud parodontoloogia ehk igemeravi residentuuri.

  Parodontoloogia on mitmekesine ja huvitav ala!

  Parodontoloogia kasuks otsustas Brit juba tegelikult juba pärast hambaarstiõppe 2. kursusel toimunud assistendipraktikat, sest assisteerida tuli väga tihti just parodontoloogi. „See oli kogu aeg nii huvitav, seega mõte residentuuri proovida on alati olemas olnud ja õnneks vedas mul juba esimese korraga. Olen rohkem kui rahul!“ rõõmustab ta.

  „Mulle meeldib, et parodontoloogia on nii mitmekesine ja vajalik teiste hambaravi valdkondade jaoks. Mind huvitab väga eriala kirurgiline pool, kus soovin ennast arendada. Samuti tahaksin end täiustada proteetika vallas, sest pean seda vajalikuks oskuseks iga praktiseeriva arsti puhul.“

  Periodent kliinikusse jõudis Brit ülikooli kaudu ning suunanäitajaks oli samuti huvi just parodontoloogia vastu. „Olin juba varem kuulnud, et tegemist on kliinikuga, kus pööratakse palju tähelepanu parodontoloogiale. Esmamulje on väga hea ning olin meeldivalt üllatunud, kui sõbralikult ja lahkelt mind esimesest hetkest alates vastu võeti.“

  Lapsena hambaarsti ei kartnud

  Brit nendib ausalt, et ta ei uskunud tegelikult kuni keskkooli lõpuni, et temast saab just hambaarst. „Väiksena meeldis mulle küll väga hambaarsti juures käia, sest seal oli nii huvitav ja arst oli ka tore, aga ennast ma küll ei kujutanud ette tegemas nii pisikesi asju. Samas ma teadsin alati, et tahan õppida midagi rasket, kasulikku ja inimestega seotut. Hambaravi just seda on!“

  „Vabal ajal meeldib mulle väga sporti teha ning reisida. Asi, mida ma üritan endale harjumuseks teha, on iga kuu lugeda läbi üks raamat. Peale selle plaanin õppida sommeljeeks, et arendada end ka n-ö tööväliselt,“ räägib Brit.

  Haridus

  2019 – 2022 Tartu Ülikool, restauratiivse hambaravi residentuur, parodontoloogia eriala

  2011–2017  – Tartu Ülikool, meditsiiniteaduste valdkond, hambaarstiteaduse instituut, hambaarstikraad

  2005–2011 – Tallinna Reaalkool, cum laude

  Töökogemus

  2019–…  Periodent Group OÜ, hambaarst
  2017–2019 OÜ K3 Hambaravi, hambaarst
  2016–2017 OÜ K3 Hambaravi, abiarst, menetluspraktika
  2013–2015 Kliinik 32, hambaarsti assistent, assistendipraktika

  Täiendõpe

  28.01.2023 Fotograafia hambaravis, dr Vitali Gavrilin, Tallinn

  14.05.2022 PIEZOSURGERY kursus, Dr Simone Verardi, Itaalia

  28-30.04.2022 Advanced Training Workshop On Periodontal Regeneration, Dr.Pierpaolo Cortellini,  Itaalia

  14.01.2022 Peri-implantitis: Prevention and treatment, dr Algirdas Puisys

  05.12.2020 Implantoloogia baaskursus, dr Kristina Saarepera, Tallinn

  12.04.2019 Regeneration around compromised teeth and implants Dr Pierpaolo Cortellini, Tallinn
  7.09–9.09.2018 2nd European Meeting on Enhanced Natural Healing in Dentistry, Leuven, Belgia
  30.08–31.08.2018 Eesti Hambaarstide Päevad, Tartu
  13.06.2018 3D Application Training, Tallinn
  16.02.2018 Biokeraamika hambaravis. Prof Luc Martens, dr Saulius Drukteinis, Tallinn
  13.01.2018 Fotograafia hambaravikabinetis. Juhitud kudede regeneratsioon. Dr Krzystof Chmielewski, Tallinn
  12.01.2018 Piimamolaaride restaureerimine ajutiste metallkroonidega. Dr.Aleksei Rätsep, Tartu
  01.12.2017 Eesti Hambaarstide Liidu loengupäev, Tallinn
  25.11.2017 Focus on Implant Prosthetics. Dr Peter Gehrke, DT. Madars Legzdins, Tallinn
  22.09–23.09.2017 Periodontoloogia intensiivkursus. Loengupäev koos praktilise kursusega. Prof dr Anton Scluean, Tallinn

   

  Dr Brit Helen Riisenberg artikkel Delfis: “Miks igemepõletiku ei tohi ignoreerida“.

  Soovid hambaid kontrollida või parandada?

 • Suuhügienist

  SH Nadežda Tsalko

  Suuhügienist

  Suuhügieen, hammaste valgendamine

  Loe lisaks

  SH Nadežda Tsalko
  Suuhügienist Nadežda Tsalko

  Suuhügienist Nadežda Tsalko

  “Mulle meeldib minu töö juures kõige rohkem see, et minu teadmised ja oskused on inimestele kasulikud.”

   

  Nadežda on olnud meditsiiniga seotud ja inimesi aidanud juba 15 aastat – enne suuhügienisti kutse omandamist töötas ta sünnitusmajas ämmaemandana. Peale eriala vahetust õppis Nadežda 2010. ja 2015. aastal Moskvas Stomatoloogia Kolledžis suuhügieeni ja profülaktilist hambaravi.

  “Stomatoloogia Kolledžis omandasin väga põhjalikud teadmised ning praktilised oskused näo-ja lõualuusüsteemi anatoomias ning füsioloogias, suuõõne haiguste ja nende ennetamises, suutervise alase teadlikkuse tõstmises ning suuõõne hügieenis. See on hea vundament, mis aitab mul patsientidele parimat kvaliteeti pakkuda,” räägib Nadežda ning rõhutab, et osaleb ka täna regulaarselt erialastel koolitustel. “Minu elufilosoofia seisneb pidevas arengus, sest meditsiin ei seisa paigal, vaid areneb üha edasi. Soovin alati edasi õppida ja oma teadmisi ning oskusi täiustada.”

   

  Suhtlus patsiendiga on kõige olulisem

  Nadežda jaoks on üks olulisemaid nüansse tema töö juures selge ja üheselt mõistetav kommunikatsioon. “Minu jaoks on oluline, et patsient mõistab, et soovin teda aidata. Samuti on tähtis see, et ta saab aru, mida hea suuhügieen ning hammaste tervise eest hoolitsemine tema jaoks tähendab,” räägib ta ning jätkab:

  “Iga inimene on ainulaadne. Mul on omad nipid ja ainuomane lähenemine, kuidas suuhügieeni teadmisi oma patsientidega kõige efektiivsemalt jagan. Mulle meeldib, et saan inimestele kasulik olla. Kõik, mida ma elu jooksul õppinud olen, õpetan ka neile ning aitan neil seeläbi suuhaigustest vabaneda ning mitmeid probleeme ennetada. Ja mis peamine – mind rõõmustab, kui näen nende tänulikkust!”

   

  Hobidega tegelemine hoiab tasakaalus

  Nadežda jaoks on väga oluline professionaalse ja isikliku elu tasakaalus hoidmine. “Mul on mitmeid hobisid, kuid armastan üle kõige reisimist ning teatrit. Samuti naudin kudumist ja heegeldamist – teen näiteks oma sõbranna koerale vahvaid rõivaid,” räägib ta ning rõhutab, et väga tähtis on ka füüsiliselt aktiivne olla. “Käin venitustreeningutel, sest töö tõttu on mu selg sageli pinges. Soovin oma tervist hoida, et saaksin patsientidele pikka aega abiks olla.”

   

  Haridus

  2010 – Profülaktiline hambaravi (maht: 790 akadeemilist tundi), Stomatoloogia Kolledž nr 1, Moskva, Venemaa

  2015 – Kaasaegsed tehnoloogiad profülaktilises hambaravis (maht: 144 akadeemilist tundi), Stomatoloogia Kolledž nr 1, Moskva, Venemaa

  2018 – Suuhügieeni väljaõppe kursus (teooria ja praktika), iPerio, Piacenza, Itaalia

  2018 – Parimad praktikad professionaalses suuhügieenis, internetipõhine kursus (maht: 5 ECTS) Turku Rakenduskõrgkool, Soome

  Kuidas aru saada, et peaksid külastama suuhügienisti?

  1. Igemed on paistes, punetavad või veritsevad;
  2. Hambad on kaotanud oma sära ja esialgse tooni;
  3. Ebameeldiv või lausa halb hingeõhk.

  Mida suuhügienist sinu heaks teeb?

  Suuhügienist tegeleb ennetustöö ja patsientide informeerimisega. Ta räägib hammaste puhastamise ja harjamise olulisusest ning propageerib hambaniidi ja loputusvedeliku kasutamist.

  Suuhügienisti tegevuste hulka kuulub:

  Kui tihti peaks külastama suuhügienisti?

  Soovituslikult peab suuhügienisti külastama vähemalt 2-3 korda aastas. Kontrolli käigus veendud, et kõik on hästi ning saad ka hinnangu oma hammaste ja suu seisukorrale. Vajadusel suunab suuhügienist sind hambaarsti vastuvõtule edasi.

  Regulaarne kontroll ja hammaste professionaalne komplekspuhastus (soodapesu AirFlow, hambakivi eemaldamine ultraheliga) on kõige tõhusam viis hammaste ja igemete haiguste ennetamiseks. Peale protseduuri on hambad absoluutselt puhtad, siledad, säravad ning võimalik, et tooni võrra valgemad! Loe protseduurist lähemalt ja registreeri vastuvõtule!

  Naerata suuhügienisti abil kindlamalt!

 • suuhügienist Jekaterina Kaho

  SH Jekaterina Kaho

  Suuhügienist

  DEKREETPUHKUSEL

  Loe lisaks

  SH Jekaterina Kaho
  Suuhügienist Jekaterina Kaho

  Suuhügienist Jekaterina Kaho

  “Ma armastan hambaravi valdkonda!”

  Suuhügienistina Periodenti kliinikus töötav Jekaterina Kaho oli ka enne hambaravimaailmasse tulekut tegev meditsiinivaldkonnas. Ta töötas nii Ida-Tallinna Keskhaiglas kui ka Tallinna Lastehaiglas õena.

  Lapsepõlvest pärinev kirg

  “Hammaste ravimise vastu olen huvi tundnud juba lapsest saati. Mind huvitas, kuidas hambaid ravitakse, mida tuleb teha, et hambad tervete ja tugevatena hoida. Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis õppisin algselt meditsiiniõeks, seejärel töötasin haiglas ja lastepolikliinikus. Ühel päeval otsustasin end proovile panna aga täiesti uues valdkonnas ning alustasin tööd Periodenti hambakliinikus”.

  Jekaterina ei ole oma otsust tänase päevani hetkekski kahetsenud. Vastupidi, ta naudib oma tööd ning teeb seda tõelise pühendumuse ja kirega. “Ma tõesti armastan hambaravi valdkonda! Tulen iga päev rõõmsal meelel tööle ning soovin selles valdkonnas üha edasi areneda. 2018. aastal osalesin näiteks Moskvas toimunud huvitaval koolitusel, kus esines üleilmselt tuntud Itaalia lektor Marisa Roncati, kes rääkis suuõõne hügieenist. See oli väga inspireeriv ja hariv. Õppisin temalt väga palju”.

  “Võimalusi arenguks ja uute teadmiste ning kogemuste omandamiseks on hambaravi valdkonnas väga palju ja neid tuleb ka üha juurde. Kvaliteetseid koolitusi ning konverentse toimub nii kodu- kui välismaal. Hambaravi valdkond ja eneseareng pakuvad mulle tohutult huvi!”.

  Patsientidest tuleb hoolida

  Jekaterina hoolib väga oma patsientidest ja nende heaolust. Tähtsaks peab ta ka inimeste informeeritust, et nad teaksid täpselt, mida nendega vastuvõtu ajal tehakse ja kuidas edaspidi kodustes tingimustes toimida tuleks. “Arvan, et vähem oluline ei ole ka inimeste motiveerimine ja selgitamine, kuidas õigesti oma suuõõne eest hoolitseda ja milliseid erinevaid tehnikaid kasutada”.

  Iga patsiendi raviloole läheneb Jekaterina alati individuaalselt. “Tänu korrapärasele ja professionaalsele suuõõne puhastamisele ning nõuetekohasele kodusele hügieenile saavutame koos patsiendiga hea tulemuse ning pikendame tema hammaste tervist ja ilu. Mind kui suuhügienisti motiveerib üheskoos saavutatud tulemus: valged, puhtad ja terved hambad”.

  Vabal ajal veedab Jekaterina aega koos oma perega, ta käib looduses jalutamas, teeb zumbat ning reisib.

  Haridus ja täiendõpe

  • 2008-2012 – Tallinna Tervishoiu Kõrgkool (meditsiiniõe põhiõpe)
  • 2018 – Periodendi Konverents: Eduard Anchakovi kursus “Kõik ühe etapiga” (Tallinn)
  • 2018 – Marisa Roncati, Nonsurgical periodental treatment (Moskva)

  Töökogemus

  • 2012-2013 – Ida-Tallinna Keskhaigla, kardioloogia osakond, õde.
  • 2013-2017 – SA Tallinna Lastehaigla Kesklinna Lastepolikliinik, õde.
  • 2017 – Periodent Group OÜ, hambaravi assistent, suuhügienist.

  Naerata suuhügienisti abil kindlamalt!

 • Jekaterina Nagovitsõna

  Administraator


  Jekaterina Nagovitsõna
 • Devid Press

  Assistent


  Devid Press
 • Raissa Vanner

  Assistent


  Raissa Vanner