Hambaarstid

 • Parodontoloog Tatjana Ka

  Dr Tatjana Kašunina

  Periodontist

  Periodontology, gum surgery, implantology, oral surgery, prosthetics

  Loe lisaks

  Dr Tatjana Kašunina
  Parodontoloog Tatjana Kašunina, igemearst

  Parodontoloog ja hambaarst Tatjana Kašunina

  “Parodontoloogia on minu kirg”

  2020. aastal täitus dr Tatjana Kašuninal kümme aastat hambaravivaldkonnas töötamist. Esimesed töökogemused hambaraviassistendina sai dr Kašunina USA-s 2008. aastal Ohio osariigis asuvas erakliinikus Dental Care Village. Ta omandas hambaarsti kraadi Tartu Ülikoolis 2010. aastal ja hambaravi eriarsti kraadi parodontoloogina 2013. aastal.

  Rahvusvahelised kogemused on algusest peale olnud osa dr Kašunina karjäärist. Üks säravamaid saavutusi pärineb tudengipõlve lõpust, kui ta saavutas teise koha mainekal Ceram X Case hambarekonstruktsiooni võistlusel 2010. aastal.

  Dr Tatjana Kašunina on oma igapäevases töös pühendunud parodontiidi ennetusele ja ravile. Tatjana seisab nii Eesti inimeste igemetervise kui ka hambavaldkonna professionaalide teadmiste ja oskuste eest.

  Tatjana suhtub oma töösse alati suure kire ja vastutusega, mis tähendab, et iga patsiendi probleemile leitakse kõige efektiivsem lahendus.

  Tänaseni on dr Kašunina liikmeks Eesti Hambaarstide Liidu kõrval ka Briti Parodontoloogia Seltsis ja Itaalia iPerio grupis.

  Dr Tatjana Kašunina artikkel Postimehes: “Parodontoloog: veritsevate igemete tegelik tõsidus ei jõua inimestele kohale“.

  Tule parodontoloogi konsultatsioonile

 • hambaarst deniss karasjov

  Dr Deniss Karasjov

  Hambaarst

  Üldhambaravi, juureravi, proteesimine, hammaste valgendamine

  Loe lisaks

  Dr Deniss Karasjov
  hambaarst Deniss Karasjov

  Hambaarst Deniss Karasjov

  “Väärtustan järjepidevat tööalast arengut”

  Rahvusvahelise kogemusega hambaarst

  Dr Deniss Karasjov omandas hambaarstikraadi 2017. aastal Peterburi I. P. Pavlovi nimelises Sankt-Peterburi Meditsiiniülikoolis. Oma karjääri alustas dr Karasjov kooli kõrvalt hambaravi erakliinikus töötades ning liikus peale kraadi omandamist edasi Tallinnasse. Täna on ta osa Periodenti pühendunud hambaravimeeskonnast.

  “Minu suureks inspiratsiooniks oli minu tädi, kes muuseas ravis ka minu hambaid. Kui nägin tädi tööd tegemas, sain aru, et see on ka minu unistuste amet. Olin siis 7-aastane. Vahepeal tekkis huvi ka arhitektuuri ja kunsti vastu, ent tulevase eriala valiku otsustamise ajal langes minu valik hambaarstiteaduse kasuks,” selgitab dr Karasjov oma teekonda hambaarstiameti juurde ning lisab: “Arvan, et ka meditsiin on omamoodi kunst. Ma pole oma valikus senimaani kordagi kahelnud”.

  Jätkusuutlik areng motiveerib ja viib edasi

  Dr Karasjov teeb oma tööd alati 100-protsendilise kire ja pühendumusega. Ta on väga kohusetruu ning näeb enese pidevas erialases arengus võtit üha parema hammaste tervise suunas. Periodenti kliinikusse sattus dr Karasjov läbi oma tuttava. “Siinne tiim on väga asjatundlik ning teeb oma tööd suure armastusega. Oluline nüanss on veel see, et kõik hambakliiniku seadmed on kaasaegsed, mis loob omakorda maksimaalselt produktiivse töökeskkonna. Lisaks jagame me kõik ühist arusaama pidevast tööalasest arengust”.

  Dr Karasjov on küll hambaarstiteaduse kui terviku entusiast, kuid rõhutatult sümpatiseerib talle endodontia ehk juureravi valdkond. “Olen seda meelt, et parima teenuse ning ravi pakkumiseks peab hambaarst valdama kõike, mis hammastega seotud. Samas paelub mind enim just endodontia ning arendan enda teadmisi ja oskusi enim just antud valdkonnas”.

  Iga patsient vajab erilist lähenemist

  “Minu jaoks on väga oluline, et kohe visiidi alguses tekiks minu ja patsiendi vahel usaldus. Ma usaldan patsienti ja patsient usaldab mind. See on tõesti oluline nii tööl kui elus.”

  “Iga patsient on ainulaadne. Mõni kardab rohkem, mõni nõuab rohkem, teine aga ei tea ise, mida tahab, ja usaldab otsustamise täielikult arstile. Patsientidega suhete loomisel juhindun sellest, et iga patsient vajab erilist lähenemist.”

  Tee tööd, mida armastad!

  Räägitakse, et kõige õnnelikum on inimene, kelle töö on samaaegselt ka tema hobi. Dr Karasjov võib kinnitada, et tema puhul peab see väide kindlasti paika. “Minu töö on minu hobi. Ma veedan suurema osa oma vabast ajast end arendades ja seniseid teadmisi-oskusi täiendades. Mulle meeldib hambaravi valdkonnas kõik – see pakub mulle esteetilist naudingut. Ma armastan tulemust täiuslikkuseni lihvida ja naudin patsiendi reaktsiooni perfektselt teostatud tööle.”

  “Mulle meeldib ka reisida, sest see laiendab mu silmaringi. Mind paeluvad idamaade kultuurid.”

  Haridus

  2017  – I. P. Pavlovi nimeline Peterburi Meditsiiniülikool, Hambaarstiteadus

  Töökogemus

  • 2014-2017 – hambaravi assistent hambaravi erakliinikus Medall, Peterburi, Venemaa
  • 2017-… – hambaarst, kliinikus Periodent Group, Tallinn, Eesti
  • 2017-… – hambaarst, kliinikus OÜ EasyDental, Tallinn, Eesti

  Erialane kogemus

  • 2014 – lektor rahvusvahelisel üliõpilaste konverentsil “Russian Dental Association”, Peterburi, Venemaa
  • 2016 – lektor rahvusvahelisel üliõpilaste konverentsil “Russian Dental Association”, Kazan, Venemaa
  • 2017 – koht võistlusel Dentsply Maillefer Endodontic Case Contest

  Soovid hambaid kontrollida või parandada?

 • Hambaarst Ištvan Lakatoš

  Dr Ištvan Lakatoš

  Hambaarst

  Igemeravi, igemekirurgia, implantoloogia, suukirurgia, proteesimine

  Loe lisaks

  Dr Ištvan Lakatoš
  Hambaarst Ištvan Lakatoš

  Hambaarst dr Ištvan Lakatoš

  „Oluline on usaldus ja patsiendiga „ühel lainel“ olemine!“

  Dr Lakatoš on juba mitmendat põlve arst. „Minu isa on arst ja minagi teadsin juba lapsepõlves, et tahan samuti arstiks saada,“ ütleb ta.

  Kõige tähtsam on kontakt – iga patsient on erinev

  Dr Lakatoš tunneb rahulolu hästi tehtud tööst ja talle meeldib patsiendi emotsionaalne reaktsioon sellele. „Minu jaoks on kõige olulisem vastastikune usaldus ja suhe patsiendiga. Ükski juhtum pole sarnane. Iga patsient on omamoodi erinev, isegi kui tema ravijuhtum on standardne,“ kirjeldab hambaarst. Tema sõnul on kõige tähtsam inimesega kontakti saamine ja vastastikune mõistmine, mida täpselt raviprotseduuril tehakse. On oluline olla “ühel lainel” ja samuti näha inimese huvi ning motivatsiooni planeeritud tulemuse saavutamisel.

  Detailsus viib sihile

  Ennast kuidagi ainulaadseks dr Lakatoš ei pea, vaid arvab, et tema töö räägib iseenda eest. „Mul on palju iidoleid, kellele üles vaadata. Minu unikaalsus seisneb ambitsioonides mitte kuulsaks saada ja poodiumil seista (kuigi see pole ka halb, see on hoopis teine maailm), vaid püüelda 97 protsendi õnnestnud ravijuhtumite poole. Dr Istvan Urban (üks minu iidolitest) ütleb, et tüsistustega ravijuhtumeid on tal 3%. Need on tulemused, mille poole tahan minagi püüelda,“ kirjeldab dr Lakatoš. Ta on kindel, et head hambaarsti kirjeldab üksikasjalikkus ehk võime näha kõike detailselt. “Devil is in the details.”

  Mitu värvikat hobi

  Umbes neli aastat tagasi oli Ištvani kogu elu seotud salsa ja hambaraviga. „Tegelesin salsaga 10–12 aastat, võib-olla isegi 15,“ kõneleb ta. Lisaks paeluvad arsti võitluskunstid: jiu-jitsu, karate, millega kavatseb samuti edasi tegeleda. „Armastan väga fotograafiat – viimase aasta jooksul on sellest saanud minu uus hobi.“

  Haridus

  2007–2012 Tartu Ülikool hambaarstiteaduse eriala
  2006–2007 Tartu Ülikool, Bioloogia-geograafiateaduskond, Geenitehnoloogia
  2003–2006 Lasnamäe Üldgümnaasium
  2000–2003 Tallinna 21. Kool
  1994–2000 Jõgeva Ühisgümnaasium

  Koolitus

  2013 – Parodondi patoloogiaga patsiendi interdistsiplinaarne ravi
  2012 – Quintessence Baltic Conference 2012
  2012 – Bone Ridge Augmentation and Tissue Care Concepts
  2011, 2012 – Eesti Hambaarstide Päevad

  Töökogemus

  2019-… – hambaarst, kliinik Periodent Group, Tallinn, Eesti
  2013-… – hambaarst, Kesklinna Hambakliinik (Pärnu)
  2012- … – hambaarst, Lasnamäe Hambakliinik
  2012 – assistent, Viru hambakliinik
  2008-2010 – assistent, I.K. Dental Stiil OÜ

  Keeleoskus

  Eesti, vene, inglise, ungari, saksa, soome

  Kas soovid registreeruda dr Lakatoši vastuvõtule?

 • Hambaarst Brit Helen Riisenberg

  Dr Brit Helen Riisenberg

  Hambaarst, parodontoloog

  Hambaravi, igemeravi

  Loe lisaks

  Dr Brit Helen Riisenberg
  hambaarst Brit Helen Riisenberg

  Parodontoloog Brit Helen Riisenberg

  “Tahtsin alati teha midagi rasket, kuid inimestele kasulikku”

  Dr Brit Helen Riisenberg sai hambaarstikraadi 2017. aastal Tartu Ülikoolis, hambaarstiteaduse instituudis. Äsja asus ta lisaks õppima ka parodontoloogia residentuuri.

  Parodontoloogia on mitmekesine ja huvitav ala!

  Parodontoloogia kasuks otsustas Brit juba tegelikult juba pärast hambaarstiõppe 2. kursusel toimunud assistendipraktikat, sest assisteerida tuli väga tihti just parodontoloogi. „See oli kogu aeg nii huvitav, seega mõte residentuuri proovida on alati olemas olnud ja õnneks vedas mul juba esimese korraga. Olen rohkem kui rahul!“ rõõmustab ta.

  „Mulle meeldib, et parodontoloogia on nii mitmekesine ja vajalik teiste hambaravi valdkondade jaoks. Mind huvitab väga eriala kirurgiline pool, kus soovin ennast arendada. Samuti tahaksin end täiustada proteetika vallas, sest pean seda vajalikuks oskuseks iga praktiseeriva arsti puhul.“

  Periodent kliinikusse jõudis Brit ülikooli kaudu ning suunanäitajaks oli samuti huvi just parodontoloogia vastu. „Olin juba varem kuulnud, et tegemist on kliinikuga, kus pööratakse palju tähelepanu parodontoloogiale. Esmamulje on väga hea ning olin meeldivalt üllatunud, kui sõbralikult ja lahkelt mind esimesest hetkest alates vastu võeti.“

  Lapsena hambaarsti ei kartnud

  Brit nendib ausalt, et ta ei uskunud tegelikult kuni keskkooli lõpuni, et temast saab just hambaarst. „Väiksena meeldis mulle küll väga hambaarsti juures käia, sest seal oli nii huvitav ja arst oli ka tore, aga ennast ma küll ei kujutanud ette tegemas nii pisikesi asju. Samas ma teadsin alati, et tahan õppida midagi rasket, kasulikku ja inimestega seotut. Hambaravi just seda on!“

  „Vabal ajal meeldib mulle väga sporti teha ning reisida. Asi, mida ma üritan endale harjumuseks teha, on iga kuu lugeda läbi üks raamat. Peale selle plaanin õppida sommeljeeks, et arendada end ka n-ö tööväliselt,“ räägib Brit.

  Haridus

  2011–2017  – Tartu Ülikool, meditsiiniteaduste valdkond, hambaarstiteaduse instituut, hambaarstikraad
  2005–2011 – Tallinna Reaalkool, cum laude

  Töökogemus

  2019–…  Periodent Group OÜ, hambaarst
  2017–2019 OÜ K3 Hambaravi, hambaarst
  2016–2017 OÜ K3 Hambaravi, abiarst, menetluspraktika
  2013–2015 Kliinik 32, hambaarsti assistent, assistendipraktika

  Täiendõpe

  12.04.2019 Regeneration around compromised teeth and implants Dr Pierpaolo Cortellini, Tallinn
  7.09–9.09.2018 2nd European Meeting on Enhanced Natural Healing in Dentistry, Leuven, Belgia
  30.08–31.08.2018 Eesti Hambaarstide Päevad, Tartu
  13.06.2018 3D Application Training, Tallinn
  16.02.2018 Biokeraamika hambaravis. Prof Luc Martens, dr Saulius Drukteinis, Tallinn
  13.01.2018 Fotograafia hambaravikabinetis. Juhitud kudede regeneratsioon. Dr Krzystof Chmielewski, Tallinn
  12.01.2018 Piimamolaaride restaureerimine ajutiste metallkroonidega. Dr.Aleksei Rätsep, Tartu
  01.12.2017 Eesti Hambaarstide Liidu loengupäev, Tallinn
  25.11.2017 Focus on Implant Prosthetics. Dr Peter Gehrke, DT. Madars Legzdins, Tallinn
  22.09–23.09.2017 Periodontoloogia intensiivkursus. Loengupäev koos praktilise kursusega. Prof dr Anton Scluean, Tallinn

  Soovid hambaid kontrollida või parandada?

 • Hambaarst

  Dr Irina Kašunina

  Hambaarst

  Üldhambaravi, juureravi, proteesimine


  Dr Irina Kašunina
 • suuhügienist Jekaterina Kaho

  SH Jekaterina Kaho

  Suuhügienist

  Suuhügieen, hammaste valgendamine

  Loe lisaks

  SH Jekaterina Kaho
  Suuhügienist Jekaterina Kaho

  Suuhügienist Jekaterina Kaho

  “Ma armastan hambaravi valdkonda!”

  Suuhügienistina Periodenti kliinikus töötav Jekaterina Kaho oli ka enne hambaravimaailmasse tulekut tegev meditsiinivaldkonnas. Ta töötas nii Ida-Tallinna Keskhaiglas kui ka Tallinna Lastehaiglas õena.

  Lapsepõlvest pärinev kirg

  “Hammaste ravimise vastu olen huvi tundnud juba lapsest saati. Mind huvitas, kuidas hambaid ravitakse, mida tuleb teha, et hambad tervete ja tugevatena hoida. Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis õppisin algselt meditsiiniõeks, seejärel töötasin haiglas ja lastepolikliinikus. Ühel päeval otsustasin end proovile panna aga täiesti uues valdkonnas ning alustasin tööd Periodenti hambakliinikus”.

  Jekaterina ei ole oma otsust tänase päevani hetkekski kahetsenud. Vastupidi, ta naudib oma tööd ning teeb seda tõelise pühendumuse ja kirega. “Ma tõesti armastan hambaravi valdkonda! Tulen iga päev rõõmsal meelel tööle ning soovin selles valdkonnas üha edasi areneda. 2018. aastal osalesin näiteks Moskvas toimunud huvitaval koolitusel, kus esines üleilmselt tuntud Itaalia lektor Marisa Roncati, kes rääkis suuõõne hügieenist. See oli väga inspireeriv ja hariv. Õppisin temalt väga palju”.

  “Võimalusi arenguks ja uute teadmiste ning kogemuste omandamiseks on hambaravi valdkonnas väga palju ja neid tuleb ka üha juurde. Kvaliteetseid koolitusi ning konverentse toimub nii kodu- kui välismaal. Hambaravi valdkond ja eneseareng pakuvad mulle tohutult huvi!”.

  Patsientidest tuleb hoolida

  Jekaterina hoolib väga oma patsientidest ja nende heaolust. Tähtsaks peab ta ka inimeste informeeritust, et nad teaksid täpselt, mida nendega vastuvõtu ajal tehakse ja kuidas edaspidi kodustes tingimustes toimida tuleks. “Arvan, et vähem oluline ei ole ka inimeste motiveerimine ja selgitamine, kuidas õigesti oma suuõõne eest hoolitseda ja milliseid erinevaid tehnikaid kasutada”.

  Iga patsiendi raviloole läheneb Jekaterina alati individuaalselt. “Tänu korrapärasele ja professionaalsele suuõõne puhastamisele ning nõuetekohasele kodusele hügieenile saavutame koos patsiendiga hea tulemuse ning pikendame tema hammaste tervist ja ilu. Mind kui suuhügienisti motiveerib üheskoos saavutatud tulemus: valged, puhtad ja terved hambad”.

  Vabal ajal veedab Jekaterina aega koos oma perega, ta käib looduses jalutamas, teeb zumbat ning reisib.

  Haridus ja täiendõpe

  • 2008-2012 – Tallinna Tervishoiu Kõrgkool (meditsiiniõe põhiõpe)
  • 2018 – Periodendi Konverents: Eduard Anchakovi kursus “Kõik ühe etapiga” (Tallinn)
  • 2018 – Marisa Roncati, Nonsurgical periodental treatment (Moskva)

  Töökogemus

  • 2012-2013 – Ida-Tallinna Keskhaigla, kardioloogia osakond, õde.
  • 2013-2017 – SA Tallinna Lastehaigla Kesklinna Lastepolikliinik, õde.
  • 2017 – Periodent Group OÜ, hambaravi assistent, suuhügienist.

  Naerata hügienisti abil kindlamalt!

 • Suuhügienist

  SH Nadežda Tsalko

  Suuhügienist

  Suuhügieen, hammaste valgendamine


  SH Nadežda Tsalko
 • Assistent

  Inna Gladkova

  Assistent


  Inna Gladkova
 • Periodent Hambakliiniku assistent Alina Tkatšova

  Alina Tkatšova

  Assistent


  Alina Tkatšova
 • Periodent Hambakliiniku assistent Maria Beresneva

  Maria Beresneva

  Assistent


  Maria Beresneva
 • Maria Samoilova

  Maria Samoilova

  Administrator


  Maria Samoilova
 • Administraator Tatjana Boiko

  Tatjana Boiko

  Administraator


  Tatjana Boiko