Implantaadi paigaldamine toob naeratuse taas Teie näole

Implantaadi paigaldamine toob naeratuse taas Teie näole

Naeratus on üks võimsamatest relvadest, mille loodus meile on kinkinud. Ja see ei maksa seejuures suurt midagi. Vähemalt sel juhul mitte, kui me oma suu tervise eest järjepidevalt hoolt kanname. Suuhügieen on kriitiliselt oluline, kuid sellest hoolimata ei ole hammaste olukord alati meie endi kätes. Rolli mängivad nii geenid kui õnnetused, mille tulemusena võib hammastest lausa ilma jääda. Sel juhul on implantaadi paigaldamine parim lahendus.

Hambaimplantaat on hamba tehisjuur, mis paigaldatakse lõualuusse kaotatud või purunenud hamba asemele. Implantaatide valmistamisel kasutatav titaan on materjalina vastupidav ja lõualuuga bioloogiliselt ühilduv.

Protseduur ei nõua Teilt pikaaegset ajalist investeeringut (reeglina võtab see sama palju aega, kui tavapärased protseduurid hambaarsti juures) ning üldjuhul saate tööle naasta juba järgmisel päeval. Implantaat ei sega kuidagimoodi Teie igapäevaseid tegevusi: söömist, hammustamist, suhtlemist ega ka naeratamist.

Millistel põhjustel kerkib teemaks implantaadi paigaldamine?

Hambaimplantaadi paigaldamine on vajalik siis, kui Teie oma hambad on mingil põhjusel kahjustatud ning need tuleb kirurgiliselt eemaldada.

Selleks on kolm enamlevinud põhjust:

  • Parodontiit jms hamba- ning igemehaigused, mille pikaajaline ravimata jätmine võib põhjustada hammaste väljalangemist.
  • Õnnetused. Kõiksugu kukkumised ja/või tööõnnetused, mis kahjustavad ja lõhuvad hambaid.
  • Sport ja sportlikud huvitegevused, millised võivad kahjustada Teie hambaid. Näiteks boks, kaljuronimine, igasugused pallimängud, uisutamine jne. NB! Vastava spordialaga tegeledes peab alati kandma nõuetekohaseid kaitsevahendeid.

Kuidas hambaimplantaadi paigaldamine välja näeb?

Esmalt sisestab õppinud ja kogenud arst kunsthambajuure sinna, kus asus varem oma hambajuur. Mõned kuud hiljem paigaldab arst implantaadile juba alalise hambakrooni või proteesi.

NB! Hambaimplantaatide paigaldamine võib olla küll veidi valulik, ent nende kestvus on pikaajaline.

Millal võib implantaadi paigaldamine olla vastunäidustatud?

Implantaadi paigaldamine on lihtne protseduur ega kahjusta Teie tervist. Ettevaatlik tuleb olla siis, kui Teil on neerukahjustus, soodumus veritsusele või nõrk immuunsüsteem. Ka südame-veresoonkonna haiguste puhul on rangelt soovituslik konsulteerida oma hambaarstiga võimalike riskide olemasolu kohta. Halba ei tee ka arstile anda ülevaade oma tervise üldseisundist ja tarbitavatest ravimitest. Mida rohkem infot tal on, seda parem.

Kuna enamik implantaate on valmistatud organismiga hästi ühilduvast titaanist, siis ei tekita implantaadid ka vaevuseid. Titaan moodustab luukoega mõne aja möödudes terviku.

Mõningad tüsistused (veresoonte ja närvide vigastused) on implantaatide paigaldamisel võimalikud. Kuid tänu moodsatele vahenditele ja väga kvaliteetsele haridusele on nad siiski üsna ebatõenäolised.

Kes kuulub riskigruppi?

Implantaatide paigaldamine on madala riskiga protseduur ning sobib igas vanuses patsientidele, kasvõi 90-aastastele!

Seega ‒ kui Teie üldine tervis on korras, siis võib Teile paigaldada ka hambaimplantaate.

Kui Teie hambad vajavad üle vaatamist või implantaatide paigaldamist, siis võtke meiega ühendust!

Jaga: