Hammaste valgendamine toob valge naeratuse aastateks

hammaste valgendamine

Hammaste valgendamine iluprotseduurina on pakkunud inimestele huvi juba sajandeid. Valget ja tervet naeratust on peetud pikka aega ka üheks iluideaaliks. Täiesti valged hambad on pigem haruldus ja lumivalgeid hambaid ei saa paljud inimesed isegi väga korraliku suuhügieeni korral.  Neile, kes aga valget naeratust siiski sooviksid, on tänapäeva toonud uusi tõhusaid võimalusi.

Märk puhtusest

Arvatakse, et hammaste valgendamine on protseduurina eksisteerinud sama kaua kui nende puhastaminegi. Hammaste värvi ja toitumise seotust suutervisega märgati juba väga kaua aega tagasi, mille tõttu usutakse, et valge naeratus on märk heast tervisest ja hügieenist.

Sageli mõjutab hammaste värvust elustiil kuid nagu öeldud on lumivalge hambatoon haruldus, mida pole võimalik saavutada isegi väga hoolika puhastamise korral.

Hammaste valgendamine lambi ja geeli abil

Millised oleksid tänapäevased võimalused valgete hammaste saavutamiseks?

Võrreldes varasemaga on hammaste valgendamise protsess muutunud tänu vesinikperoksiidi kasutuselevõtule palju tõhusamaks, mugavamaks ning on seetõttu kättesaadav kõigile, kes unistavad valgemast naeratusest.

Hambavalgendus lambi abil (tuntud ka kui hammaste laservalgendamine) on tänapäeval üks levinumaid viise oma naeratust värskendada. Kui üks võimalus hambaid valgendada on lihtsalt valgendava aine hammastele kandmine, siis lambi abil toimub see protsess kiiremini.

Periodent kliinikus kasutatakse hammaste valgendamiseks Zoom valgenduslampi, mis on viimastel aastatel saanud efektiivse hambavalgenduse sünonüümiks. Protseduuri käigus isoleeritakse hambad ülejäänud suust, et vältida igemekahjustusi, seejärel kantakse valgendav geel hammastele ning selle imendumise kiirendamiseks suunatakse hammastele spetsiaalne Zoom valguslambi valgus.

Esmatähtis on patsiendi heaolu

Periodent kliiniku jaoks on patsiendi heaolu esmatähtis, seepärast on oluline enne valgendamisprotseduuriga alustamist kontrollida patsiendi hammaste tervist. Meie spetsialisti pilk leiab võimalikud murekohad, mis võivad valgendamist takistada ning leiab ravivõimaluse, mis lubab valgendamisprotseduuriga võimalikult kiiresti alustada.

Millised on tulemused?

Hammaste laservalgendus on saanud populaarseks tänu protseduuri kiirusele ja efektiivsusele. Protseduur hõlmab järgmisi tegevusi:

  • hambaarst kontrollib hammaste seisundit, et vältida nende võimalikku kahjustamist
  • hammaste hea seisundi puhul toimub valgendamisprotseduur
  • järgnevad instruktsioonid ajutiste ebamugavuste leevendamiseks ning tulemuste säilitamiseks

Tulemus püsib pikka aega – poolteist kuni kolm aastat, olenevalt patsiendi elustiilist (nt toiduvalikust, suitsetamisest). Kaunist naeratusest tingitud parem enesehinnang võib kesta aga veelgi kauem.

Tutvu meie hammaste valgendamise teenusega!

Jaga: