fbpx

Periodent toob kevadel Eestisse igemeravi valdkonna tippspetsialisti dr Pierpaolo Cortellini

Periodent võttis endale mõned aastad tagasi suure ja olulise eesmärgi: juurutada ning arendada  parodontoloogia ehk igemeravi valdkonda Eestis. Eelmisel kevadel viisid nad läbi esimese eduka igemeravi teemalise konverentsi ning käesoleva aasta kevadel on toimumas järjekorras teine. Tegemist on suurima ja ainsa igemeravi valdkonna konverentsiga Eestis, mida on tänavu aastal kutsutud läbi viima maailmatasemel lektor dr Pierpaolo Cortellini. Osalejaid on oodata lisaks kodumaale ka Lätist, Leedust ja Venemaalt.  

Igemeravi valdkond Eestis vajab tähelepanu

Konverentsi korraldaja Tatjana Kashunina sõnul on aprillis toimuval parodontoloogiale spetsialiseeruval konverentsil kanda oluline roll: tutvustada lähemalt ning suunata kestvale arengule nii kohalik kui ka lähinaabrite igemeravi valdkond. “Igemeravi valdkond on Eestis endiselt üsna lapsekingades ning vajab tugevat suunanäitajat, kes arengut jõudsalt edasi viiks. Kuna teema puudutab ja huvitab ka mind ennast hambaravi sfääris kõige sügavamalt, siis otsustasime Eesti ja naaberriikide hambaarstide järjepideva teavitustöö uute tehnoloogiate ja praktikate kohta enda kanda võtta,” selgitab Kashunina.

“Olen arvamusel, et parim viis mingit valdkonda parendada, on teha seda kaasates maailma mastaabis teatud ja hinnatud spetsialistid, kes jagavad läbi koolituste ja praktiliste töötubade oma kogemusi, teadmisi ning inspireerivad inimesi tegudele,” sõnab Kashunina ning jätkab: “Eelmisel aastal oli konverentsi lektoriks dr Eduard Anchakov, väga hinnatud spetsialist Venemaalt. Sel korral tuleb külla dr Cortellini Itaaliast. Nad mõlemad on globaalsel hambaravimaastikul kõrgelt hinnatud ning tegelevad järjepidevalt ka hambaravi valdkonna edendamisega”.

Tänavukevadisel konverentsil on plaanis rääkida sellest, kuidas parodontoloog saab kõige paremini probleemi diagnoosida ja patsienti operatsiooniks ette valmistada, samuti sellest, milline on parim taastava ravi strateegia. Dr Cortellini selgitab põhjalikult mikro- ja makrokirurgiliste põhimõtete kasutamist igemeravi valdkonnas ning operatsioonijärgsetest tavadest ning sellest, kuidas võimalike tüsistustega võimalikult operatiivselt ja tulemuslikult tegeleda.   

Tallinnas, Nordic Hotel Forumis toimuval konverentsil on esimese päeva kavas teoreetiline ja informatiivne osa ning teisel päeval keskendutakse praktilisele suunale, mil 20 osalejat saavad õpitut rakendada ning käed ise n-ö külge lüüa.

Dr Pierpaolo Cortellini: pühendunud teadustööle ja parodontoloogia arendamisele

igemeravi valdkond - dr Cortellini kursusKonverentsil esinev lektor dr Pierpaolo Cortellini on parodontoloogiale spetsialiseerunud rahvusvaheliselt tunnustatud igemevaldkonna tippspetsialist. Ta on nii praktik, lektor kui teadlane, kes on valdkonnapõhiseid kliinilisi uuringuid viinud läbi juba 1982. aastast alates.

Dr Cortellini juhib Firenzes oma erakliinikut, mis keskendub eelkõige parodontoloogiale. Aastate jooksul on parodontoloog avaldanud enam kui sada artiklit parodontoloogiale suunatud väljaannetes.

Edukast ettevõtmisest sündinud traditsioon  

Eelmise aasta märtsis toimunud esimene hambaravivaldkonna teemaline konverents võeti suurelt ette ning kutsuti rääkima tunnustatud kirurg, implantoloog ja hambaravi ala edendaja dr Eduard Anchakov. Anchakovi panus hambaravivaldkonna edendamisel on muljetavaldav. Ta on muuhulgas töötanud välja innovatiivse kontseptsiooni “All in One Step®”, mis võimaldab esteetilisi tulemusi implantaatide paigaldamisel tunduvalt vähema pingutuse ja lühemate raviaegadega.

Kashunina sõnul oli esimene konverents niivõrd edukas, et ajendas neid ettevõtmist iga-aastaseks traditsiooniks muutma. “2018. aastal saime palju head tagasisidet. See oli meie jaoks veidi ootamatu, kuid, loomulikult, väga meeldiv ning otsustasime kutsuda Tallinnasse üha enam ja enam hambaravi valdkonna maailmatasemel asjatundjaid,” rääkis Kashunina.   

“Kaasasime konverentsikavva ka õhtuse meelelahutuslikku show-elemendi, mis võeti väga hästi vastu. Konverentsikülastajad said eelmisel aastal nautida elavat saksofonimuusikat. Meditsiinivaldkonnas ei ole minu teada nõnda veel varem tehtud. Kavatseme midagi põnevat teha ka sel aastal. Mida, see jääb hetkel veel saladuseks,” lisas Kashunina kavalalt lõpetuseks.

Kui Sul on huvi igemeravi või konverentsi kohta, siis võta meiega julgelt ühendust või vaata lähemalt konverentsi lehelt!

Share: