fbpx

SH Nadežda Tsalko

Suuhügienist Nadežda Tsalko

Suuhügienist Nadežda Tsalko

“Mulle meeldib minu töö juures kõige rohkem see, et minu teadmised ja oskused on inimestele kasulikud.”

 

Nadežda on olnud meditsiiniga seotud ja inimesi aidanud juba 15 aastat – enne suuhügienisti kutse omandamist töötas ta sünnitusmajas ämmaemandana. Peale eriala vahetust õppis Nadežda 2010. ja 2015. aastal Moskvas Stomatoloogia Kolledžis suuhügieeni ja profülaktilist hambaravi.

“Stomatoloogia Kolledžis omandasin väga põhjalikud teadmised ning praktilised oskused näo-ja lõualuusüsteemi anatoomias ning füsioloogias, suuõõne haiguste ja nende ennetamises, suutervise alase teadlikkuse tõstmises ning suuõõne hügieenis. See on hea vundament, mis aitab mul patsientidele parimat kvaliteeti pakkuda,” räägib Nadežda ning rõhutab, et osaleb ka täna regulaarselt erialastel koolitustel. “Minu elufilosoofia seisneb pidevas arengus, sest meditsiin ei seisa paigal, vaid areneb üha edasi. Soovin alati edasi õppida ja oma teadmisi ning oskusi täiustada.”

 

Suhtlus patsiendiga on kõige olulisem

Nadežda jaoks on üks olulisemaid nüansse tema töö juures selge ja üheselt mõistetav kommunikatsioon. “Minu jaoks on oluline, et patsient mõistab, et soovin teda aidata. Samuti on tähtis see, et ta saab aru, mida hea suuhügieen ning hammaste tervise eest hoolitsemine tema jaoks tähendab,” räägib ta ning jätkab:

“Iga inimene on ainulaadne. Mul on omad nipid ja ainuomane lähenemine, kuidas suuhügieeni teadmisi oma patsientidega kõige efektiivsemalt jagan. Mulle meeldib, et saan inimestele kasulik olla. Kõik, mida ma elu jooksul õppinud olen, õpetan ka neile ning aitan neil seeläbi suuhaigustest vabaneda ning mitmeid probleeme ennetada. Ja mis peamine – mind rõõmustab, kui näen nende tänulikkust!”

 

Hobidega tegelemine hoiab tasakaalus

Nadežda jaoks on väga oluline professionaalse ja isikliku elu tasakaalus hoidmine. “Mul on mitmeid hobisid, kuid armastan üle kõige reisimist ning teatrit. Samuti naudin kudumist ja heegeldamist – teen näiteks oma sõbranna koerale vahvaid rõivaid,” räägib ta ning rõhutab, et väga tähtis on ka füüsiliselt aktiivne olla. “Käin venitustreeningutel, sest töö tõttu on mu selg sageli pinges. Soovin oma tervist hoida, et saaksin patsientidele pikka aega abiks olla.”

 

Haridus

2010 – Profülaktiline hambaravi (maht: 790 akadeemilist tundi), Stomatoloogia Kolledž nr 1, Moskva, Venemaa

2015 – Kaasaegsed tehnoloogiad profülaktilises hambaravis (maht: 144 akadeemilist tundi), Stomatoloogia Kolledž nr 1, Moskva, Venemaa

2018 – Suuhügieeni väljaõppe kursus (teooria ja praktika), iPerio, Piacenza, Itaalia

2018 – Parimad praktikad professionaalses suuhügieenis, internetipõhine kursus (maht: 5 ECTS) Turku Rakenduskõrgkool, Soome

Kuidas aru saada, et peaksid külastama suuhügienisti?

  1. Igemed on paistes, punetavad või veritsevad;
  2. Hambad on kaotanud oma sära ja esialgse tooni;
  3. Ebameeldiv või lausa halb hingeõhk.

Mida suuhügienist sinu heaks teeb?

Suuhügienist tegeleb ennetustöö ja patsientide informeerimisega. Ta räägib hammaste puhastamise ja harjamise olulisusest ning propageerib hambaniidi ja loputusvedeliku kasutamist.

Suuhügienisti tegevuste hulka kuulub:

Kui tihti peaks külastama suuhügienisti?

Soovituslikult peab suuhügienisti külastama vähemalt 2-3 korda aastas. Kontrolli käigus veendud, et kõik on hästi ning saad ka hinnangu oma hammaste ja suu seisukorrale. Vajadusel suunab suuhügienist sind hambaarsti vastuvõtule edasi.

Regulaarne kontroll ja hammaste professionaalne komplekspuhastus (soodapesu AirFlow, hambakivi eemaldamine ultraheliga) on kõige tõhusam viis hammaste ja igemete haiguste ennetamiseks. Peale protseduuri on hambad absoluutselt puhtad, siledad, säravad ning võimalik, et tooni võrra valgemad! Loe protseduurist lähemalt ja registreeri vastuvõtule!

Naerata suuhügienisti abil kindlamalt!