fbpx

Suuhügienist aitab ennetada tõsisemaid suutervise probleeme

Ilusa naeratusega on teil võimalik inimesi võluda ja siluda ka konflikte. Naeratus “kostub” isegi läbi telefonitoru. Sageli ohustab säravat ja tervet naeratust ebapiisav suuhügieen, mille peamiseks põhjustajaks on inimeste teadmatus, rahalised võimalused, paratamatult ka lihtlabane laiskus. Siinkohal ulatab teile abistava käe suuhügieeni spetsialist.

Kes ja mis on suuhügienist? Suuhügienisti peamine ülesanne on anda hinnang kogu suule (nii hammastele kui ka igemetele). Lisaks annab ta nõu, kuidas te saaksite oma suu eest maksimaalselt hästi hoolitseda. Järjepidev ja teadlik tegutsemine aitab teil ennetada tõsisemaid hammastega seonduvaid muresid ning keerulisi ning kalleid raviprotseduure.

Kokkuvõtvalt tähendab see seda, et suuhügienist on esimene samm teie hammaste olukorra hindamisel. Vajadusel suunab ta teid edasi hambaarsti juurde, kes võtab juba ravi enda hoolde.

Kuidas aru saada, et te peaksite külastama suuhügienisti?

  1. Igemed on paistes, punetavad või lausa veritsevad;
  2. Hambad on kaotanud oma sära ja esialgse tooni;
  3. Ebameeldiv või lausa halb hingeõhk.

Mida suuhügienist teie heaks teeb?

  • Suuhügienist tegeleb ennetustöö ja patsientide informeerimisega. Ta räägib hammaste puhastamise ja harjamise olulisusest ning propageerib hambaniidi ja loputusvedeliku kasutamist;
  • Igemepõletiku vältimiseks eemaldab ta vajadusel hambakatu ja -kivi;
  • Tema tegevuste hulka kuulub ka hammaste sooda- ja/või pärlipuhastus;
  • Hammaste valgendamine;
  • Röntgenülesvõtted.

Kui tihti peaks külastama suuhügienisti?

Parim oleks, kui te käiks suuhügienisti juures vähemalt 2-3 korda aastas. Kontrolli käigus veendute, et kõik on hästi ning saate ka hinnangu oma hammaste ja suu seisukorrale. Kaebuste korral käige hambaarsti kabinetis kindlasti tihemini või vastavalt vajadusele.

Miks? Nõnda saab suuhügienist teie hammaste ja igemete olukorrale adekvaatse hinnangu anda ning vajadusel suunata teid arsti vastuvõtule edasi.

Regulaarne kontroll aitab teil ennetada tõsisemaid probleeme, nt hambaauke, -kivi ja halba hingeõhku. Kõik need, esialgu pigem süütuna tunduvad sümptomid võivad tegelikult viidata tõsisematele probleemidele ning kiiresti eskaleeruda.

NB! Kui teil ei ole võimalik käia mitu korda aastas suuhügienisti juures, siis üks kord aastas on igal juhul absoluutne miinimum.

Kui teil on tunne, et teie suuhügieen vajab kontrollimist, siis võtke meiega ühendust!

Share: