fbpx

Hambaravihüvitis: 5 olulist teadmist

hambaravihüvitis

 

Periodent hambakliinik on Eesti Haigekassa lepinguline partner, mis võimaldab meie patsientidel saada hambaravihüvitise.

Alates 1. jaanuarist 2018 saavad kõik täiskasvanud ravikindlustusega inimesed hambaravihüvitist kuni 40 eurot aastas. Toome välja viis olulist fakti, mida peaks iga patsient ja huviline sellega seoses teadma.

1. Milliseid hambaraviteenuseid hüvitatakse?

Hambaravihüvitist saab kasutada vaid esmavajalike hambaraviteenuste eest tasumisel. Eesti Haigekassa ja Eesti Hambaarstide Liidu poolt koostatud esmavajalike hambaraviteenuste nimekirja alla kuuluvad:

 • hambaarsti esmane või korduv vastuvõtt;
 • diagnostika (sh röntgenülesvõtted);
 • ravimi asetamine ja ajutise täidise paigaldamine;
 • püsiva täidise paigaldamine;
 • hamba eemaldamine;
 • mädakolde avamine ja ravimine;
 • juureravi;
 • igemealuse hambakivi kirurgiline eemaldamine;
 • tuimestus.

Pakett hõlmab peale üldiste hambaraviteenuste ka esmavajalikke võimalusi juureravi ja suukirurgia vallas.

2. Hambaravihüvitis ei kandu aastast aastasse

Hambaravihüvitist ei saa koguda, vaid see kehtib igal aastal eraldi, mis soodustab kasutama hambaraviteenust regulaarselt. Regulaarne hammaste ja igemete kontroll on üks hea suutervise alustalasid ning aitab ära hoida vajadust suuremaks hamba- ja igemeraviks.

3. Kellel on õigus saada kõrgendatud piirmääras hambaravihüvitist?

Lisaks vanadus- ja töövõimetuspensionäridele, osalise või puuduva töövõimega inimestele, üle 63-aastastele inimestele, rasedatele, alla 1-aastase lapse emadele, kehtib suurem hambaravitoetus (summas 85 eurot aastas) ka suurenenud hambaravivajadustega isikutele.

Suurenenud hambaravivajadust määrab patsiendile arst. Selle põhjuseks võivad olla näiteks pea-kaela piirkonna kasvajate kirurgiline ja/või kiiritusravi; huule- ja suulaelõhe kirurgiline ravi; näo-lõualuude piirkonna traumade ja põletike kirurgiline ravi.

Alates 1. jaanuarist 2022 võivad saada kõrgendatud piirmääras hambaravi hüvitist (kuni 85 eurot aastas) ka töötud, kes on registreeritud töötukassas, ja lisaks need inimesed, kes on hambaravi saamise kuule eelneva kahe kalendrikuu jooksul saanud toimetulekutoetust.

4. Hambaravihüvitist eraldi taotlema ei pea

Patsient ei pea esitama Haigekassale taotlust hambaravihüvitise saamiseks. Hüvitise arveldamine toimub arsti ja Haigekassa vahel. Kui osutatud raviteenuse puhul hambaravihüvitis kehtib, arvestatakse see maksmisel otsekohe kehtivast jäägist maha.

NB! Arstil on võimalus enne hambaravi teenuse osutamist kontrollida, kas patsiendil kehtib tervisekindlustus ning milline on tema hambaravihüvitise jääk.

5. Patsiendil kehtib omaosalus

 • Hambaravi hüvitamisel kehtib patsiendi omaosalus vähemalt 50% ravi teenuste arvest.
 • Isikute puhul, kellele kehtib hambaravitoetus summas 85 eurot aastas, on minimaalne omaosalus 15% hambaravi arvest.

Haigekassa toob oma lehel hüvitise arvutamise näidised:

 • Kui teenuse maksumus on 60 eurot, siis hüvitamisele kuulub 30 eurot. Patsiendi kanda oleks samuti 30 eurot. Hüvitise jäägiks jääb 10 eurot, mida on võimalik antud kalendriaasta sees veel kasutada.
 • 90-eurose arve puhul rakendub hambaravihüvitis täismahus, ehk 40 eurot, ning patsiendi kanda jääks 50 eurot.

ALLIKAS: Haigekassa

Tutvu meie hamba- ja igemeraviteenustega. Lisaks täiskasvanute hambaravi hüvitisele pakub Periodent hambakliinik ka proteesihüvitise summa võrra soodsamat hammaste proteesimise teenust.

Share: