fbpx

Proteesihüvitis – kellele ja milleks?

proteesihüvitis

 

Hammaste proteesimisel toimib hambaravihüvitisega sarnane süsteem ehk kehtib proteesihüvitis. Haigekassaga vastava lepingu sõlminud hambaravikliinikud pakuvad soovijaile hüvitise summa võrra soodsamat hammaste proteesimise teenust. Ka Periodendil on haigekassaga antud leping olemas.

Fakt on see, et kvaliteetsed ja vastupidavad proteesid on eakatele igapäevases elus väga vajalikud. Pahatihti takistavad proteeside kandmist ebapiisavad rahalised vahendid. Eesti riik on siinkohal oma õla natuke alla pannud ning toetab abivajajaid 260 euroga. Hüvitise kasutamise ajaks on kolm aastat, misjärel hakkab jooksma uus hüvitiseperiood.

Proteesihüvitis, selle olemus ja kasutamine on väga lihtne ega nõua patsiendilt liigseid tegevusi. Hüvitise summa arvestatakse raviarvelt maha hambaarsti juures teenuse eest maksmise ajal. Siinkohal ei ole patsiendil vaja täita ega esitada ühtegi avaldust ega muud täiendavat dokumenti. Kogu selleks vajalik info on andmebaasis juba olemas ning lepinguga liitunud hambakliinikutele on sellele ligipääs tagatud.

NB! Kontrolli kindlasti enne hambaarsti visiidi broneerimist Eesti Haigekassa lehelt, millised kliinikud hüvitist pakuvad.

Kellel on õigus proteesihüvitisele?

  • Kehtiva ravikindlustusega üle 63-aastastel inimestel;
  • Osalise või puuduva töövõimega inimestel;
  • Pensionäridel, kellel on riikliku pensionikindlustuse seaduse alusel määratud töövõimetuspension või vanaduspension.

Haigekassa soovituse kohaselt on pensionäridel ning osalise või puuduva töövõimega inimestel kõige kasulikum külastada hambaarsti, kellel on leping nii proteeside hüvitamiseks (260 eurot kolmeks aastaks) kui ka täiskasvanute hambaraviks (täiendavalt 85 eurot kalendriaastas). Oluline on, et täiskasvanute hambaravi hüvitis kehtib esmavajalikele hambaraviteenustele.

Kuidas proteesihüvitis toimib?

Kolmeaastane periood, mil proteesihüvitis kehtib, hakkab jooksma esmaste proteeside valmimise hetkel. Uuesti tekib Teil proteesihüvitise kasutamise õigus siis, kui sellest on möödunud kolm aastat ning Te pöördute proteeside parandamiseks või uute tellimiseks uuesti hambaarsti poole.

Seda kartma ei pea, et hüvitiseperiood automaatselt iga kolme aasta tagant jooksma hakkab, see tuleb endal esmalt n-ö käivitada.

Küll tuleb arvestada sellega, et hüvitisest kasutamata jäänud summa järgmisse perioodi üle ei kandu. Kui Te ei tea täpselt, kui kaua eelmiste proteeside valmistamisest möödas on, soovitab haigekassa seda täpsustada proteeside valmistajalt või uurida haigekassast enne hambaarsti juurde minekut.

Milliseid proteese pakub Periodent?

Meie kliinikus valmivad kõik proteesid vastavalt kliendi individuaalsetele vajadustele ja nõudmistele. Üldiselt on olemas kahte sorti proteese: suust eemaldatavad ning suhu kinnitatavad.

Eemaldatavad proteesid

Mitte-eemaldatavad proteesid

Kroonimise puhul on Periodendi eeliseks see, et kohale tuleb tulla vaid ühel korral. Kuidas see võimalik on? Sest me kasutame Cereci hambakroone, panuseid, laminaate ja sildu, mis valmivad masinas kohapeal.

Lisaks kasutame oma kliinikus tänapäevaseid meetodeid, mis tagavad “uute hammaste” kandmise mugavuse ja maksimaalse kvaliteedi.

Loe lisaks meie blogi “Hambaproteesid – milline on parim valik?

Kui Teil on vaja proteese või soovite sel teemal spetsialistiga konsulteerida, siis võtke meiega julgelt ühendust!

Share: