fbpx

Proteesihüvitis – kellele ja milleks?

hambaproteeside hüvitis

 

Hammaste proteesimisel toimib hambaravihüvitisega sarnane süsteem ehk proteesihüvitis. Tervisekassaga vastava lepingu sõlminud hambaravikliinikud pakuvad soovijaile hüvitise summa võrra soodsamat hammaste proteesimise teenust. Ka hambakliinikul Periodent on Tervisekassaga leping olemas.

Fakt on, et kvaliteetsed ja vastupidavad proteesid on eakatele igapäevases elus väga vajalikud. Sageli takistab proteeside kandmist aga see, et pole piisavalt raha nende ostmiseks. Eesti riik pani siin õla alla ning toetab abivajajaid 260 euroga iga kolme aasta tagant.

Alates 2025. aastast saavad eakad ja vähenenud töövõimega inimesed 260 eurole lisaks kasutada ka kolme aasta kasutamata hambaravihüvitist. See tähendab, et kui tavalise hambaravi vajadus puudub, saab hambaproteeside ostmiseks kasutada lisaks 315 eurot (kõrgendatud määras hambaravihüvitis on 105 eurot aastas). Kokku teeb see kolme aasta peale 575 eurot.

Kellel on õigus proteesihüvitisele?

  • Kehtiva ravikindlustusega üle 63-aastastel inimestel;
  • Osalise või puuduva töövõimega inimestel;
  • Pensionäridel, kellel on riikliku pensionikindlustuse seaduse alusel määratud töövõimetuspension või vanaduspension.

Tervisekassa soovituse kohaselt on pensionäridel ning osalise või puuduva töövõimega inimestel kõige kasulikum külastada hambaarsti, kellel on leping nii proteeside hüvitamiseks (260 eurot kolmeks aastaks) kui ka täiskasvanute hambaraviks (täiendavalt 105 eurot kalendriaastas).

NB! Kontrolli kindlasti enne hambaarsti visiidi broneerimist Eesti Tervisekassa lehelt, millised kliinikud hüvitist pakuvad.

Kuidas proteesihüvitis toimib?

Proteesihüvitise kasutamine on väga lihtne ega nõua patsiendilt liigseid tegevusi. Hüvitise summa arvestatakse raviarvelt maha hambaarsti juures teenuse eest maksmise ajal. Siinkohal ei ole patsiendil vaja täita ega esitada ühtegi avaldust ega muud täiendavat dokumenti. Kogu selleks vajalik info on andmebaasis juba olemas ning lepinguga liitunud hambakliinikutele on sellele ligipääs tagatud.

Kolmeaastane periood, mil proteesihüvitis kehtib, hakkab jooksma esmaste proteeside valmimise hetkest. Uuesti tekib proteesihüvitise kasutamise õigus siis, kui sellest on möödunud kolm aastat ning pöördute proteeside parandamiseks või uute tellimiseks uuesti hambaarsti poole.

Seda kartma ei pea, et hüvitiseperiood automaatselt iga kolme aasta tagant jooksma hakkab, see tuleb endal esmalt n-ö käivitada.

Küll tuleb aga arvestada sellega, et hüvitisest kasutamata jäänud summa järgmisse perioodi üle ei kandu. Kui ei tea täpselt, kui kaua eelmiste proteeside valmistamisest möödas on, soovitab Tervisekassa seda oma hambaarstilt või Tervisekassast uurida.

Milliseid proteese pakub Periodent?

Meie kliinikus valmivad kõik proteesid vastavalt kliendi individuaalsetele vajadustele ja nõudmistele. Üldiselt on olemas kahte sorti proteese: suust eemaldatavad ning suhu kinnitatavad.

Eemaldatavad proteesid:

Mitte-eemaldatavad proteesid:

Periodent kasutab hambaproteesimisel kaasaegset CAD/CAM (Computer Aided Design/Computer Aided Manufacturing) tehnoloogiat, mille eelised on järgmised:

  • valmivad väga täpsed ja hästi suhu sobituvad hambaproteesid, sh hambakroonid ja sildproteesid;
  • suuõõne digitaalne skaneerimine on mugavam kui traditsioonilised hambajäljendid;
  • säästab aega ja raha.

Lisaks kasutame oma kliinikus tänapäevaseid meetodeid, mis tagavad n-ö uute hammaste kandmise mugavuse ja maksimaalse kvaliteedi.

Loe lisaks meie blogi “Hambaproteesid – milline on parim valik?

Kui soovid proteese või sel teemal spetsialistiga konsulteerida, siis tule proteesimise konsultatsioonile!

Share: