fbpx

Endodontia

Probleemid hambajuurtega võivad tabada igaüht. Endodontia ehk juureravi tegeleb kõigega, mis hõlmab hamba sisemust.

Endodontiline ravi aitab siis, kui hamba- või igemeprobleemid on tekitanud hambas põletiku. Sellisel juhul on tavaline protseduur hamba kanalisüsteemi puhastamine, desinfitseerimine ja seejärel tihedalt täitmine.

Juurepõletik on probleem, mis võib edasi areneda tõsisemaks suutervise hädaks, küll aga on võimalik seda efektiivselt ravida. Millised on sümptomid, millega võib juureravi olla näidustatud?

endodontia, juureravi

Endodontia Periodentis

Kuigi mitmekülgse hambaravi eesmärk on ära hoida probleeme hambajuurtega, võivad need paraku tekkida ka kõige tervemate hammastega. Juurepõletikku võivad tekitada traumast tulenevad hambamõrad või murdumine, korduv hambaravi ja sügav kaaries.

Meie kliinikus saate igakülgset juureravi. Endodontia raviplaan hõlmab järgnevaid etappe:

  • hambajuurte kontroll (olukorra hindamine) röntgenpiltide alusel
  • närvipõletiku eemaldamine
  • infitseerunud juurekanalite puhastamine ja täitmine
  • hamba taastamine täidise või krooniga

Periodenti eesmärk on pakkuda juurepõletiku puhul kiiret ja tulemuslikku ravi.

 

Millal juureravi arsti poole pöörduda?

Juureravi vajadusest võib märku anda hamba pikaaegne tundlikkus, värvi muutus, igeme pikaaegne tundlikkus või põletik, turse või mäda. Kui käia suuhügienisti või hambaarsti juures regulaarses kontrollis, siis aitab see ennetada juurepõletikku või saada sellele võimalikult vara jälile, isegi kui patsient tüüpilisi sümptomeid ei märka.

Hoiame patsienti alati kursis tema hammaste olukorraga ja prognoosime võimalikke probleeme, mille puhul saaksid endodontiameetodid aidata.

Pakume professionaalset ja efektiivset juurepõletiku ravi.